Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PCX360PS3XONE
Okładka Middle-earth: Shadow of Mordor - The Bright Lord (PS4)

Śródziemie: Cień Mordoru - Świetlisty Władca

Middle-earth: Shadow of Mordor - The Bright Lord

Drugie rozszerzenie do Middle-earth: Shadow of Mordor, czyli ciepło przyjętej gry akcji opracowanej przez studio Monolith Productions. Dodatek przenosi nas w odległą przeszłość, pozwalając wcielić się w Celebrimbora.

To jest dodatek do gry Śródziemie: Cień Mordoru.

Akcji | TPP | fantasy | Władca Pierścieni

Okładka Middle-earth: Shadow of Mordor - The Bright Lord (PS4)

data premiery gry:

24lut2015

PC PS3 PS4 X360 XONE

Shadow of Mordor: The Bright Lord to drugie duże rozszerzenie fabularne dla ciepło przyjętej gry akcji Shadow of Mordor. Skupiająca się na unikatowym systemie Nemesis rozgrywka przenosi gracza w świat znany z Władcy Pierścieni i pozwala zmierzyć się z zastępami panoszących się po Śródziemiu orków. W dodatku The Bright Lord pomimo tego, że koncept w tym obszarze nie uległ żadnym zmianom, przejmujemy kontrolę nad całkowicie innym bohaterem, zaś sama akcja toczy się w nieco innych czasach.

Tym razem pod naszą komendę trafia Celebrimbor – elficki król, który postanowił stanąć naprzeciw rosnącej potędze Saurona i nie dopuścić do tego, aby ów wszedł w posiadanie tego, co zagrażało bezpieczeństwu reszty świata, czyli Jedynego Pierścienia. Fakt, że Czarny Nieprzyjaciel wyrządził rodzinie bohatera wiele złego, dodatkowo motywuje go do podjęcia jednoosobowej wendetty i wyruszenia w stronę nieuchronnego starcia.

W odróżnieniu od podstawowej wersji gry, w The Bright Lord możemy zaobserwować odrobinę zmieniony system walki – Celebrimbor znacznie lepiej posługuje się łukiem, jest jeszcze zwinniejszy, a do tego ma do swojej dyspozycji potęgę Pierścienia. Dzięki niemu może m.in. przejmować kontrolę nad umysłami przeciwników, a nawet zmuszać ich do walki między sobą. Okazjonalnie stajemy się także niewidzialni, co pozwala na stosowanie kilku nowych taktyk.

Pod względem oprawy graficznej The Bright Lord nie wniósł do Shadow of Mordor niczego nowego – tekstury wciąż reprezentują przyzwoity poziom, animacje przeciwników i głównego bohatera są płynne, a całość zwiedzanego świata utrzymana jest w ponurej i tajemniczej kolorystyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 83 głosów czytelników.

Gry podobne do Śródziemie: Cień Mordoru - Świetlisty Władca

Klasyfikacja PEGI Śródziemie: Cień Mordoru - Świetlisty Władca

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Śródziemie: Cień Mordoru - Świetlisty Władca

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i7 3.4 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB (GeForce GTX 670 lub lepsza)
  • Windows 7/8 64-bit
Cień Mordoru – premiera DLC Bright Lord oraz garść statystyk
Cień Mordoru – premiera DLC Bright Lord oraz garść statystyk

wiadomość25 lutego 2015

Od wczoraj gracze mogą cieszyć się nowym i być może ostatnim DLC do udanej gry Śródziemie: Cień Mordoru. Dodatek Bright Lord pozwala wcielić się w Celebrimbora i rzucić wyzwanie samemu Mrocznemu Władcy, oferując również m.in. zwiększony poziom trudności i potężniejsze runy. Prócz tego firma Monolith opublikowała garść statystyk na temat gry.

Cień Mordoru – nowe informacje na temat DLC Bright Lord
Cień Mordoru – nowe informacje na temat DLC Bright Lord

wiadomość20 lutego 2015

Michael de Plater z firmy Monolith w wywiadzie z serwisem Polygon ujawnił nowe szczegóły dotyczące prawdopodobnie ostatniego DLC do gry Śródziemie: Cień Mordoru. Zaoferuje ono szybszą i silniejszą postać, potężniejszych wrogów oraz epicką finałową walkę z Sauronem.

PC
PS3
PS4
X360
XONE