Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Devil May Cry 4: Special Edition (PC)
OkładkaDevil May Cry 4: Special Edition (PC)

Devil May Cry 4: Special Edition

Ulepszona edycja czwartej odsłony cyklu slasherów firmy Capcom, która zadebiutowała w 2008 roku na konsolach i komputerach PC. W grze poznajemy nowego bohatera imieniem Nero, należącego do elitarnego Zakonu Świętych Rycerzy.

Akcji | TPP | fantasy | reedycje/remastery/remaki | slasher

Devil May Cry 4: Special Edition Premiera

23cze2015

PS4 XONE PC

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

Gry podobne do Devil May Cry 4: Special Edition

NieR: Automata

Darksiders III

DMC: Devil May Cry

Devil May Cry 4: Special Edition jest podrasowaną wersją czwartej odsłony popularnej serii slasherów firmy Capcom, która zadebiutowała w 2008 roku na komputerach PC, Xboksie 360 oraz PlayStation 3. Mimo że remaster przygotowano głównie z myślą o nowej generacji konsol, trafił on także w ręce graczy pecetowych.

Głównym protagonistą serii, wykreowanej przez współtwórcę cyklu Resident Evil, Shinjiego Mikamiego, jest młodzieniec imieniem Dante, który pragnie zemścić się na demonach za śmierć swojej matki. Dzięki swoim niecodziennym zdolnościom, takim jak możliwość transformacji w demona, Dante staje się narzędziem eliminacji różnej maści plugastwa, które opanowało Ziemię. W opisywanej czwartej części gry poznajemy też nowego bohatera, Nero, członka elitarnego Zakonu Świętych Rycerzy. Będąc świadkiem rzezi dokonanej przez Dantego na swoich pobratymcach, postanawia on rozprawić się z mordercą. W toku opowieści poznajemy odpowiedź na pytanie, dlaczego dotychczasowy bohater serii stał się czarnym charakterem i kto tak naprawdę kryje się za całą historią.

Podobnie jak w poprzednich częściach cyklu, w Devil May Cry 4 mamy do czynienia z dynamicznym, trzecioosobowym slasherem, w którym naszym głównym celem jest eksploracja świata, rozwiązywanie zagadek i walka z hordami demonów. Podczas rozgrywki korzystamy z różnego rodzaju mieczy oraz broni palnej, w tym także magicznej. W zależności od kontrolowanego bohatera, korzystamy też z różnych zdolności specjalnych, takich jak diabelskie ramię, które potrafi podnieść każdy ciężar i pokonać każdego wroga. Kluczem do sukcesu jest stosowanie rozbudowanych sekwencji ataków, zadających kolejnym przeciwnikom możliwie jak największe obrażenia. W grze zastosowano także prosty system rozwoju bohatera, dzięki któremu w toku zabawy możemy nabywać nowe przedmioty i umiejętności.

Devil May Cry 4: Special Edition może pochwalić się podrasowaną oprawą graficzną w rozdzielczości 1080p i w 60 klatkach na sekundę. Twórcy nie ograniczyli się jednak do warstwy wizualnej i drobnych poprawek technicznych, wpływających na tempo i lepsze zbalansowanie rozgrywki. W grze pojawia się bowiem troje nowych grywalnych bohaterów - Vergil, Trish oraz Lady - w których możemy wcielać się zamiennie podczas misji Nero i Dantego. W grze zaimplementowano też niedostępny wcześniej na konsolach tryb Legendary Dark Knight, zarezerwowany dla najbardziej doświadczonych graczy. Całość uzupełnia zaś zestaw dodatkowych kostiumów i skórek dla naszych postaci.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,9 / 10 na podstawie 449 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Devil May Cry 4: Special Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Devil May Cry 4: Special Edition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz/AMD X2 2.8 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GTS/Radeon HD 3850 lub lepsza
 • 27 GB HDD
 • Windows 7/8.1
 • Zalecane:
 • Intel Core i3 3.0/AMD FX-4100 3.6 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 1280 MB GeForce GTX 570/1 GB Radeon HD 7790 lub lepsza
 • 27 GB HDD
 • Windows 7/8.1
PS4
XONE
PC