Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 4 maja 2015, 12:01

Susume Tactics - udany RTS z PSP trafił na urządzenia mobilne

Susume Tactics, czyli jeden z najlepszych RTS-ów dostępnych na PlayStation Portable, został przeniesiony na urządzenia mobilne. W grze dowodzimy oddziałami futurystycznych czołgów walczących na zbudowanych z prostych wektorów mapach.

W ostatnich latach wielokrotnie widzieliśmy proces przenoszenia udanych produkcji z konsol przenośnych na urządzenia mobilne. Najnowszym deweloperem, który tego dokonał jest japoński zespół Riz, konwertując ciekawego RTS-a z PlayStation Portble zatytułowanego Susume Tactics.

Gra dostępna jest w wersjach na systemy iOS i Android. Na obu kosztuje ok. 18 złotych. Jest to produkcja premium, a więc nie posiada żadnych mikropłatności.

Autorzy nie zawracali sobie głowy tworzeniem jakiejkolwiek fabuły. Zamiast tego akcja toczy się w bliżej nieokreślonej przyszłości, a my wcielamy się w dowódcę oddziałów futurystycznych czołgów i musimy przedrzeć się przez spory zestaw niepowiązanych ze sobą misji. Produkcja oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza i nie zawiera opcji multiplayer.

Na każdej mapie naszym zadaniem jest po prostu wyeliminować siły wroga. Całe pole bitewne pokazane jest na jednym ujęciu i najczęściej zapełnione różnorodnymi przeszkodami. Do naszej dyspozycji oddano jedenaście typów czołgów. Wśród nich znajdziemy zarówno bardziej tradycyjne maszyny, jak i te koncentrujące się np. na zadaniach snajperskich czy strzelające rakietami dalekiego zasięgu. Bitwy rozgrywane są w czasie rzeczywistym, a wydawanie rozkazów odbywa się za pomocą prostego interfejsu dotykowego. Wszystkie komendy pozostają widoczne na ekranie w postaci linii prowadzących do celu ruchu lub ataku, co ułatwia koordynowanie akcji.

Bawić się możemy w dwóch trybach. W Arcade cała rozgrywka polega na wypracowywaniu jak najwyższych wyników punktowych i starcia trwają maksymalnie kilka minut. Natomiast tryb Wojny (ang.War Mode) pozwala wziąć udział w wielogodzinnych kampaniach przeciwko sztucznej inteligencji. Autorzy przygotowali spory zestaw poziomów trudności, od łatwego aż po piekielny, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Susume Tactics posiada prostą wektorową oprawę graficzną wykonaną w retro stylistyce. Nikogo nie zachwyci ona poziomem detali, ale za to jest bardzo czytelna, co w tej grze jest dużą zaletą. Oldskulowe są także efekty dźwiękowe oraz przygrywająca w tle muzyka.