Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSPiOSAND
Okładka Susume Tactics (PSP)

Susume Tactics

Susume Tactics to strategia czasu rzeczywistego. Gracz kieruje niewielkimi oddziałami futurystycznych. czołgów i jego zadaniem jest przebicie się przez serię coraz trudniejszych map i na każdej z nich wyeliminowanie wszystkich wrogów.

Strategiczne | science fiction | RTS | czołgi

Okładka Susume Tactics (PSP)

producent: Riz Inc

wydawca: TOSE

data premiery gry:

7maj2012

PSP

30kwi2015

AND iOS

Susume Tactics to pancerny RTS utrzymany w klimatach science-fiction. Produkcję opracowało japońskie studio Riz.

Autorzy nie zawracali sobie głowy tworzeniem jakiejkolwiek fabuły. Akcja toczy się w bliżej nieokreślonej przyszłości, a my wcielamy się w dowódcę oddziałów futurystycznych czołgów i musimy przedrzeć się przez spory zestaw niepowiązanych ze sobą misji. Produkcja oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza i nie zawiera opcji multiplayer.

Na każdej mapie naszym zadaniem jest po prostu wyeliminować siły wroga. Całe pole bitewne pokazane jest na jednym ujęciu i najczęściej zapełnione różnorodnymi przeszkodami. Do naszej dyspozycji oddano jedenaście typów czołgów. Wśród nich znajdziemy zarówno bardziej tradycyjne maszyny, jak i te koncentrujące się np. na zadaniach snajperskich czy strzelające rakietami dalekiego zasięgu. Bitwy rozgrywane są w czasie rzeczywistym, a wydawanie rozkazów odbywa się za pomocą prostego interfejsu dotykowego. Wszystkie komendy pozostają widoczne na ekranie w postaci linii prowadzących do celu ruchu lub ataku, co ułatwia koordynowanie akcji.

Bawić się możemy w dwóch trybach. W Arcade cała rozgrywka polega na wypracowywaniu jak najwyższych wyników punktowych i starcia trwają maksymalnie kilka minut. Natomiast tryb Wojny (ang.War Mode) pozwala wziąć udział w wielogodzinnych kampaniach przeciwko sztucznej inteligencji. Autorzy przygotowali spory zestaw poziomów trudności, od łatwego aż po piekielny, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Susume Tactics posiada prostą wektorową oprawę graficzną wykonaną w stylistyce retro. Nikogo raczej nie zachwyci ona poziomem detali, ale za to jest bardzo czytelna, co w tej grze jest dużą zaletą. Oldskulowe są także efekty dźwiękowe oraz przygrywająca w tle muzyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Susume Tactics

odpowiednia dla każdego wieku

Susume Tactics - udany RTS z PSP trafił na urządzenia mobilne
Susume Tactics - udany RTS z PSP trafił na urządzenia mobilne

wiadomość4 maja 2015

Susume Tactics, czyli jeden z najlepszych RTS-ów dostępnych na PlayStation Portable, został przeniesiony na urządzenia mobilne. W grze dowodzimy oddziałami futurystycznych czołgów walczących na zbudowanych z prostych wektorów mapach.

PSP
AND
iOS