Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSANDWPPC
Okładka Tower Dwellers (AND)
OkładkaTower Dwellers (AND)

Tower Dwellers

Polska gra z gatunku tower defense wzorowana na serii Kingdom Rush. Gracz wciela się w przywódcę mieszkańców wioski, którzy zamierzają przeciwstawić się inwazji ponurej Hordy. Tytuł powstał w polskim studiu Eccentricity Games.

Strategiczne | fantasy | tower defense | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tower Dwellers Premiera

19lis2013

iOS

16lip2014

WP

5paź2014

AND

23sie2016

PC

producent: ECC Games wydawca: Noodlecake Studios

Tower Dwellers to strategiczna gra typu tower defense, stworzona przez polskie studio Eccentricity Games. Deweloperzy ci zapisali się w świadomości użytkowników urządzeń mobilnych takimi produkcjami, jak Roll in the Hole, Zombies Ate My Baby czy też Dive for Treasures.

Akcja produkcji rozgrywa się w świecie fantasy, w którym uciemiężeni wieśniacy starają się odeprzeć inwazję Hordy. Walki odbywają się na niewielkich mapach (ponad 20) pokrytych mniej lub bardziej skomplikowaną siecią ścieżek, po których poruszają się przeciwnicy. Zadanie gracza polega na właściwym rozlokowaniu wież i odpieraniu ataków wrogich sił. W odróżnieniu od innych tego typu gier, stawiane budowle nie mają żadnych funkcji ofensywnych, ale pozwalają na szkolenie naszych wieśniaków na żołnierzy. Dodatkowo współistnieją one z budynkami pomocniczymi, które służą do nadawania profesji naszym wojownikom. Dzięki temu w czasie starcia możemy wykorzystywać m.in. rycerzy, magów, łuczników, a nawet hybrydy łączące cechy poszczególnych klas. Dodatkowo rozgrywka urozmaicana jest przez rozmaite zaklęcia, np. odnawiające zdrowie jednostek.

Oprawa graficzna gry Tower Dwellers została przygotowana z dużą dbałością o szczegóły, co przełożyło się na jej pozytywny odbiór.

Minirecenzja Tower Dwellers – polski tower defence

PLUSY:
 1. Sprawdzone, solidne mechanizmy rozgrywki;
 2. Długa kampania;
 3. Dobrze wyważony wzrost poziomu trudności;
 4. Atrakcyjna grafika.
MINUSY:
 1. Wszystko co dobre w tej grze było już w Kingdom Rush i tam było zrobione lepiej.

Rynek mobilny roi się od klonów i praktycznie każdy sukces jest błyskawicznie podrabiany. Jest to tak powszechne, że już praktycznie nikomu to nie przeszkadza. Zamiast tego graczy obchodzi jedynie, czy efekt końcowy jest dobry. W przypadku Tower Dwellers mamy do czynienia z praktycznie kompletną kopią serii Kingdom Rush, ale autorom udało się na tyle dobrze skopiować pierwowzór, że po kilkunastu minutach zabawy zapomina się o braku oryginalności.

Twórcy postanawiając spróbować swoich sił w gatunku tower defense dobrze zrobili wybierając na wzór cykl Kingdom Rush. Oferuje on szersze możliwości strategiczne i bardziej dynamiczną rozgrywkę niż typowi przedstawiciele tego gatunku. W rezultacie granie w Tower Dwellers to prawdziwa przyjemność. Otrzymujemy masę różnorodnych typów budynków oraz przeciwników i jednocześnie także sporą swobodę wyboru metod realizacji zadań. Nawet w późnych fragmentach kampanii nigdy nie pojawiają się momenty, w których tylko jedna konkretna konfiguracja wież i oddziałów pozwoli odnieść sukces. Ponadto dorzucenie do sprawdzonej formuły budynków pomocniczych jeszcze bardziej rozszerza wachlarz dostępnych możliwości.

Tak naprawdę, w przypadku Tower Dwellers jedynym do czego można się przyczepić jest odtwórczość. Prawie wszystko, co oferuje ta gra było już dostępne w innych produkcjach i wiele z nich zrealizowało te elementy lepiej. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to kawał dobrej strategii, która przypadnie do gustu fanom tower defense.

Ostatnia modyfikacja 1 grudnia 2014

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Tower Dwellers: Odpowiednia dla każdego wieku.

Tower Dwellers Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 2 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
 • 500 MB HDD
 • Windows XP(SP3)
 • Zalecane:
 • Dual Core 2 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce 560/Radeon HD 6870 lub lepsza
 • 500 MB HDD
 • Windows XP(SP3)
iOS
AND
WP
PC