Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 14 września 2015, 10:47

autor: Góral

Tower Dwellers Gold - polska płatna perełka od teraz z darmową wersją

W dzisiejszej mobilnej perełce przedstawiamy Tower Dwellers Gold, czyli nową, darmową wersję bardzo dobrej gry tower defense, która oryginalnie ukazała się w 2013 roku jako płatna aplikacja.

Tower Dwellers to polska odpowiedź na słynne Kingdom Rush od kilku lat święcące triumfy na rynku urządzeń mobilnych. Produkcja zadebiutowała na iOS pod koniec 2013 roku, a w późniejszym czasie doczekała się wersji na Androida i Windows Phone. Niedawno deweloperzy ze studia Eccentricity Games postanowili po raz kolejny uaktualnić swój hit, publikując Tower Dwellers Gold – darmową edycję płatnej do tej pory gry.

Co ciekawe, w sklepie Google Play znajdziemy oba wydania – darmowe oraz to dostępne za niecałe 12 zł. Natomiast z App Store usunięto stare edycje, pozostawiając tylko Tower Dwellers Gold. Dobra, ale teraz czas odpowiedzieć na pytanie, czym różni się najnowsza wersja od swojej poprzedniczki?

Odpowiedź jest bardzo prosta – modelem biznesowym. Wspomniałem już, że Gold udostępniane jest za darmo, ale w związku z tym w grze pojawiły się mikropłatności oraz reklamy, jednak rozgrywka sama w sobie nie uległa zmianie. Oczywiście za pieniądze możemy np. zyskać natychmiastowy dostęp do wszystkich bohaterów (nowość – potężni rycerze pomagający nam w walce), albo obejrzeć reklamę, by otrzymać wzrost siły i potężniejsze czary. Cała reszta pozostała jednak niezmieniona.

Oznacza to, że Tower Dwellers Gold jest grą z gatunku tower defense, w które stawiamy wieżyczki broniące nas przed nacierającymi napastnikami. W odróżnieniu od innych tego typu produkcji, w tym przypadku budowle nie strzelają do wrogów, lecz dzięki nim produkujemy żołnierzy, walczących z hordami stworów. Usprawniane zabudowań sprawia, że zwykli wieśniacy zamieniają się w rycerzy, łuczników czy też magów W trakcie zabawy zwiększamy też ich liczbę, a w przerwach miedzy poziomami kupujemy usprawnienia za gwiazdki zdobyte podczas rozgrywki.

Gameplay jest przedni, więc jeżeli do dziś wstrzymywaliście się z zakupem Tower Dwellers to czas najwyższy nadrobić zaległości.