Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCWWWiOSAND
Okładka Kingdom Rush (PC)
OkładkaKingdom Rush (PC)

Kingdom Rush

Gra typu tower defense, w której gracz musi bronić się przed atakami wszelkiego rodzaju fantastycznych stworów. Kingdom Rush powstało w niezależnym studiu Ironhide Game. Produkcja jest osadzona w klasycznym świecie fantasy, pełnym magii, orków, rycerzy i gigantów.

Strategiczne | fantasy | zagraj za darmo | tower defense | 2D

Kingdom Rush Premiera

28lip2011

PC WWW

19gru2011

iOS

16maj2013

AND

Kingdom Rush należy do klasyki gatunku gier typu tower defense, a przez wielu uważana jest za jedną z najlepszych. Zadaniem graczy jest obrona przed atakami wszelkiego rodzaju przeciwników – goblinów, pająków czy mrocznych rycerzy. Kingdom Rush wyprodukowało niezależne studio Ironhide Game Studio z Urugwaju.

Kingdom Rush osadzono w klasycznym klimacie średniowiecznego fantasy. Walczymy więc przeciwko orkom, rycerzom czy gigantom, korzystając z pomocy m.in. łuczników i armat. W świecie gry nie zabrakło magii, z której może korzystać również gracz.

Jak na klasyczną grę typu tower defense przystało, w Kingdom Rush przychodzi nam bronić bazy przed kolejnymi, coraz silniejszymi, falami przeciwników. Starają się oni przebić przez obronę, poruszając się z góry ustalonymi ścieżkami, więc planując defensywę należy to wziąć pod uwagę. W grze istnieją cztery typowe budynki, które służą do obrony przed kolejnymi wrogami - wieża łuczników, magiczna akademia z czarodziejami, stanowiska artyleryjskie zadające obrażenia obszarowe i koszary, z których wychodzą żołnierze powstrzymujący przeciwników bezpośrednio na ścieżce. Zabijanie wrogów przynosi nam pewien dochód, za pomocą którego można rozbudowywać linię obrony o kolejne wieże albo ulepszać te już istniejące, dzięki czemu zadają one większe obrażenia. W sytuacjach kryzysowych możemy liczyć nie tylko na nasze budynki, ale również na czary pozwalające osłabiać lub wręcz zabijać hordy przeciwników.

Zaliczanie kolejnych map przynosi nagrodę w postaci złotych gwiazdek. W zależności od tego, jak dobrze poszło graczowi na danym poziomie, otrzyma od jednej do maksymalnie trzech. Możliwe jest wielokrotne powtarzanie każdego wyzwania, aż do momentu, gdy uda się je zaliczyć idealnie. Złote gwiazdki pozwalają wzmacniać wieże albo mogą sprawić, że czary staną się skuteczniejsze.

Silna stroną Kingdom Rush jest miła dla oka, barwna i szczegółowo dopracowana oprawa graficzna. Modele postaci oraz przeciwników, a także tła i mapy zostały przygotowane bardzo skrupulatnie, dobrze współgrają także z klasycznym klimatem fantasy produkcji.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 144 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Kingdom Rush: Odpowiednia dla każdego wieku.

Kingdom Rush Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GTS lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP SP3/Vista/7/8
PC
AND
iOS
WWW