Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneXONEPS4
Okładka CastleStorm: Definitive Edition (XONE)
OkładkaCastleStorm: Definitive Edition (XONE)

CastleStorm: Definitive Edition

Podrasowana, kompletna edycja popularnej strategii tower defense, stworzona z myślą o konsolach nowej generacji. Gra rozgrywa się na dwuwymiarowej mapie, na której krańcach umieszczono zamki rywalizujących ze sobą graczy.

Strategiczne | fantasy | tower defense | na 2 osoby | 2.5D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

CastleStorm: Definitive Edition Premiera

24wrz2014

XONE PS4

Gry podobne do CastleStorm: Definitive Edition

The Riftbreaker

Toy Soldiers: War Chest

Dungeon Defenders II

CastleStorm Definitive Edition to przygotowana z myślą o konsolach nowej generacji, kompletna i podrasowana edycja popularnej strategii tower defense z elementami zręcznościowych gier akcji. Producentem gry jest węgierskie studio deweloperskie ZEN, znane graczom głównie za sprawą tworzonych na konsole Nintendo i Sony, oraz urządzenia mobilne pinballi. Największym jak dotąd sukcesem studia okazał się bestsellerowy Pinball FX 2, wydany na Xboxa 360 i PC.

Akcję CastleStorm umiejscowiono w fantastycznym średniowieczu, a gracze wcielają się w zarządcę twierdzy, należącego do jednego z dwóch dostępnych stronnictw – wikingów lub rycerzy. W czasie rozgrywki musimy bronić fortecy, równocześnie próbując wyeliminować siły wroga oraz zająć lub zniszczyć jego zamek. Główną bronią w grze jest umieszczona na wysokiej wieży balista. Jest ona podstawą naszego systemu obronnego. Jej obsługa może załadować ją różnorakim pociskami. Poza standardowymi strzałami są to też m.in. jabłka, cepy bojowe, granaty, naprowadzane na cel orły i latające owce. Oprócz tego, do dyspozycji graczy zostało oddanych wiele jednostek bojowych, które różnią się szybkością, siłą i specjalnymi umiejętnościami. Są to np. rycerze, magowie, miotacze toporów czy kapłani, którzy walczą z najeźdźcą oraz próbują sforsować bramy jego fortecy.

Rodzaj dostępnych jednostek i ich ilość zależy od naszych zamkowych komnat, które pełnią funkcję punktów rekrutacyjnych. Nowe komnaty dodajemy w czasie trwania rozgrywki. Twórcy pozwolili nam swobodnie projektować i rozbudowywać zamek, jednak trzeba pamiętać o tym, by z głową planować układ pomieszczeń, bowiem są one wyjątkowo podatne na wrogi ostrzał. W trakcie zabawy zdobywamy kolejne poziomy doświadczenia, odblokowujące nowe jednostki oraz ulepszenia. Każda mapa stawia przed nami kilka podstawowych oraz opcjonalnych zadań, których wypełnienie przyniesie nam zwycięstwo lub dodatkowe nagrody. Możemy więc spróbować zdobyć chorągiew oponenta, zniszczyć całkowicie jego fortecę lub wypełnić inne specyficzne cele postawione przez twórców. Wybór należy do nas.

CastleStorm pozwala na rozgrywkę w trybie multiplayer, zarówno na podzielonym ekranie jak i za pośrednictwem internetu. W trybie kooperacji, wraz z innym nadzorcą, próbujemy odeprzeć niekończącą się falę ataków. W trybie pojedynku stajemy twarzą w twarz z wrogim graczem, starając się pozostać przy życiu i zrównać jego twierdzę z ziemią. Nowa edycja CastleStorm zawiera grę podstawową, oraz wszystkie wydane jak dotąd dotatki DLC. W grze pojawił się także edytor, pozwalający na projektowanie własnych zamków. Do tego wszystkiego twórcy dorzucili całe mnóstwo nowych wyzwań, czarów, nowe tryby zabawy i szereg dodatkowych funkcji. Definitive Edition to także mocno podrasowana oprawa graficzna, wyświetlana w rozdzielczości 1080p z prędkością 60 klatek na sekundę.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI CastleStorm: Definitive Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

CastleStorm: Definitive Edition Wymagania sprzętowe

Microsoft XBOX ONE

Xbox One

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 4

PlayStation 4

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
XONE
PS4