Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2014, 09:18

autor: Draug

Broken Sword II, Knights of Pen & Paper i inne gry na PC i Androida w nowej promocji The Humble Bundle

Ruszyła nowa dwutygodniowa promocja The Humble Bundle. Tym razem za symbolicznego dolara można dostać cztery gry różnych gatunków, które działają na PC i Androidzie: Broken Sword II: The Smoking Mirror, Bridge Constructor, Type:Rider i Ravensword: Shadowlands. Dopłacając kilka dolarów, można otrzymać dodatkowo Kingdom Rush i Knights of Pen & Paper +1 Edition.

Promocja dobiegnie końca 16 kwietnia o godzinie 20:00. - Broken Sword II, Knights of Pen & Paper i inne gry na PC i Androida w nowej promocji The Humble Bundle - wiadomość - 2014-04-02
Promocja dobiegnie końca 16 kwietnia o godzinie 20:00.

Serwis The Humble Bundle zorganizował nową promocję, zatytułowaną Humble Bundle: PC and Android 9. Tym razem jej motywem przewodnim jest multiplatformowość, a mianowicie – jak wskazuje sama nazwa – dostępność jednocześnie i na komputerach osobistych (Windows, Mac, Linux), i na urządzeniach mobilnych z systemem Android. Oferta jest ważna przez dwa tygodnie, czyli do 16 kwietnia, do godziny 20:00. Jak zwykle, sami decydujecie, ile pieniędzy chcecie przeznaczyć – płacąc standardową kwotę w wysokości 1 dolara, otrzymacie następujące cztery gry:

  • Broken Sword II: The Smoking Mirror – odświeżona (przede wszystkim graficznie) wersja kultowej przygodówki typu point-and-click, wydanej pierwotnie w 1997 roku. Jedyna gra w zestawie, która nie jest dostępna w wersji na Linuksa.
  • Bridge Constructor – gra logiczna polegająca, jak nietrudno się domyślić, na budowaniu mostów. Jako konstruktorzy zmagamy się zarówno z bezlitosnymi prawami fizyki, jak i ograniczonym budżetem.
  • Type:Rider – dwuwymiarowa platformówka o wymiarze edukacyjnym, w której z etapu na etap śledzimy kolejne epoki rozwoju drukarstwa i technik rozpowszechniania pisma.
  • Ravensword: Shadowlands – klasyczne RPG akcji w realiach fantasy, na swój sposób podobne do takich serii jak Gothic czy The Elder Scrolls (choć zrealizowane z mniejszym rozmachem).

Jak zwykle, pomyślano również o bardziej hojnych darczyńcach. Wpłacając kwotę wyższą niż średnia (w chwili pisania niniejszej wiadomości jest to 3,78 dolara, czyli niecałe 12 zł), zostaniecie obdarowani dwoma dodatkowymi tytułami:

  • Kingdom Rush – jest to typowa produkcja typu tower defense o kolorowej oprawie graficznej. Fortyfikujemy naszą pozycję i bronimy się przed naporem kolejnych fal orków, olbrzymów i innych groźnych stworzeń.
  • Knights of Pen & Paper +1 Edition – oryginalne dwuwymiarowe cRPG w realiach fantasy, symulujące klasyczne, “papierowe” gry fabularne. Zasiadamy do wirtualnego stołu, by wcielać się zarówno w graczy, jak i Mistrza Gry, kreując przygody i jednocześnie biorąc w nich udział.

To jednak nie koniec atrakcji. Tradycyjnie, w trakcie promocji oferta zostanie wzbogacona o kolejne pozycje – wpłacając kwotę powyżej średniej, zagwarantujemy sobie do nich automatyczny dostęp, gdy zostaną one ujawnione. Co więcej, w cenie każdej gry otrzymamy pochodzącą z niej ścieżkę dźwiękową (nie dotyczy to Knights of Pen & Paper).

Na koniec wypada przypomnieć, że organizatorzy promocji The Humble Bundle wspierają cele charytatywne – gracze sami decydują, jak duża część wpłaconej przez nich kwoty ma zasilić konta fundacji Child’s Play Charity i Electronic Frontier Foundation.