Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPS4ANDXONEPSVWPiOS
Okładka Bridge Constructor (PC)

Bridge Constructor

Bridge Constructor to gra logiczna, wyprodukowana przez austriackie studio Clokstone Software. Gracz wciela się w rolę inżyniera, którego zadaniem jest pomóc mieszkańcom wyspiarskiego kraju Camatuga odbudować mosty zniszczone przez potężne trzęsienie ziemi.

Logiczne | budowlane

Okładka Bridge Constructor (PC)

data premiery gry:

22maj2012

iOS

27lip2012

PC

6sie2012

AND

26lut2014

WP

21sie2015

XONE

2mar2017

PS4 PSV

Bridge Constructor to propozycja austriackiej firmy Clockstone Software, skierowana do graczy obdarzonych zmysłem inżynierskim. Produkcja nawiązuje do klasycznych gier logicznych w stylu Pontifex, jednak dzięki prostocie rozgrywki jest bardziej przystępna dla szerokiego kręgu odbiorców. Tytuł został przygotowany z myślą o użytkownikach PC oraz najpopularniejszych platform mobilnych.

Akcja gry toczy się w fikcyjnym, wyspiarskim kraju Camatuga, które w wyniku potężnego trzęsienia ziemi utraciło szereg ważnych połączeń mostowych. Gracz wciela się w rolę inżyniera, któremu zlecono zbudowanie nowych mostów nad dolinami, rzekami, a nawet ulicami miast. Konstruktor musi nie tylko liczyć się z funkcjonalnością i względami bezpieczeństwa, ale także rozsądnie gospodarować budżetem.

Twórcy gry przygotowali kilkadziesiąt zróżnicowanych misji, o rosnącym stopniu trudności. Każde zadanie zrealizować można na wiele sposobów i przy użyciu czterech różnych materiałów, takich jak drewno, stal, liny oraz betonowe filary. Warunkiem ukończenia poziomu jest pomyślne przejście testów obciążeniowych i zmieszczenie się w budżecie wydatków.

Bridge Constructor odznacza się prostą, choć estetyczną oprawą wizualną. Trójwymiarowa grafika nie jest szczególnie dopracowana pod względem ilości detali, jednak dzięki temu prezentuje się podobnie zarówno na komputerach PC, jak i platformach mobilnych. Do ciekawych aspektów zaliczyć można integrację z serwisem Facebook, która pozwala w łatwy sposób pochwalić się przed znajomymi zbudowanymi przez siebie konstrukcjami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Gry podobne do Bridge Constructor

Wymagania wiekowe Bridge Constructor

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Bridge Constructor

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 5700 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7
Nowy Bridge Constructor w uniwersum The Walking Dead
Nowy Bridge Constructor w uniwersum The Walking Dead

wiadomość27 sierpnia 2020

Twórcy serii Bridge Constructor po raz kolejny łączą siły z innym uniwersum. Tym razem będziemy budować mosty w świecie Żywych Trupów.

Mobilni mistrzowie Halloween 2016, czyli top 10 najciekawszych aktualizacji
Mobilni mistrzowie Halloween 2016, czyli top 10 najciekawszych aktualizacji

wiadomość31 października 2016

Z okazji Halloween serwisy App Store i Google Play zostały zalane przez aktualizacje gier mobilnych związane z tym świętem. Z tej powodzi wybraliśmy dziesięć najciekawszych łatek.

Inwazja kosmitów na Vegas oraz inne najlepsze aktualizacje mobilne
Inwazja kosmitów na Vegas oraz inne najlepsze aktualizacje mobilne

wiadomość25 października 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Angry Birds Seasons, Bridge Constructor, Gangstar Vegas, Masquerade: The Faceless i Spider-Man Unlimited.

Broken Sword II, Knights of Pen & Paper i inne gry na PC i Androida w nowej promocji The Humble Bundle
Broken Sword II, Knights of Pen & Paper i inne gry na PC i Androida w nowej promocji The Humble Bundle

wiadomość2 kwietnia 2014

Ruszyła nowa dwutygodniowa promocja The Humble Bundle. Tym razem za symbolicznego dolara można dostać cztery gry różnych gatunków, które działają na PC i Androidzie: Broken Sword II: The Smoking Mirror, Bridge Constructor, Type:Rider i Ravensword: Shadowlands. Dopłacając kilka dolarów, można otrzymać dodatkowo Kingdom Rush i Knights of Pen & Paper +1 Edition.

PC
WP
iOS
AND
XONE
PS4
PSV