Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPS4PSVWPiOSANDXONE
Okładka Bridge Constructor (PC)
OkładkaBridge Constructor (PC)

Bridge Constructor

Bridge Constructor to gra logiczna, wyprodukowana przez austriackie studio Clokstone Software. Gracz wciela się w rolę inżyniera, którego zadaniem jest pomóc mieszkańcom wyspiarskiego kraju Camatuga odbudować mosty zniszczone przez potężne trzęsienie ziemi.

Logiczne | budowlane

Bridge Constructor Premiera

22maj2012

iOS

27lip2012

PC

6sie2012

AND

26lut2014

WP

21sie2015

XONE

2mar2017

PS4 PSV

Gry podobne do Bridge Constructor

Poly Bridge 2

Pontifex

Poly Bridge

Bridge Constructor to propozycja austriackiej firmy Clockstone Software, skierowana do graczy obdarzonych zmysłem inżynierskim. Produkcja nawiązuje do klasycznych gier logicznych w stylu Pontifex, jednak dzięki prostocie rozgrywki jest bardziej przystępna dla szerokiego kręgu odbiorców. Tytuł został przygotowany z myślą o użytkownikach PC oraz najpopularniejszych platform mobilnych.

Akcja gry toczy się w fikcyjnym, wyspiarskim kraju Camatuga, które w wyniku potężnego trzęsienia ziemi utraciło szereg ważnych połączeń mostowych. Gracz wciela się w rolę inżyniera, któremu zlecono zbudowanie nowych mostów nad dolinami, rzekami, a nawet ulicami miast. Konstruktor musi nie tylko liczyć się z funkcjonalnością i względami bezpieczeństwa, ale także rozsądnie gospodarować budżetem.

Twórcy gry przygotowali kilkadziesiąt zróżnicowanych misji, o rosnącym stopniu trudności. Każde zadanie zrealizować można na wiele sposobów i przy użyciu czterech różnych materiałów, takich jak drewno, stal, liny oraz betonowe filary. Warunkiem ukończenia poziomu jest pomyślne przejście testów obciążeniowych i zmieszczenie się w budżecie wydatków.

Bridge Constructor odznacza się prostą, choć estetyczną oprawą wizualną. Trójwymiarowa grafika nie jest szczególnie dopracowana pod względem ilości detali, jednak dzięki temu prezentuje się podobnie zarówno na komputerach PC, jak i platformach mobilnych. Do ciekawych aspektów zaliczyć można integrację z serwisem Facebook, która pozwala w łatwy sposób pochwalić się przed znajomymi zbudowanymi przez siebie konstrukcjami.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Bridge Constructor: Odpowiednia dla każdego wieku.

Bridge Constructor Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 5700 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7
PC
WP
iOS
AND
XONE
PS4
PSV