Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 31 października 2016, 13:07

Mobilni mistrzowie Halloween 2016, czyli top 10 najciekawszych aktualizacji

Z okazji Halloween serwisy App Store i Google Play zostały zalane przez aktualizacje gier mobilnych związane z tym świętem. Z tej powodzi wybraliśmy dziesięć najciekawszych łatek.

Jedną z sympatycznych cech rynku mobilnego jest to, że deweloperzy mają w zwyczaju wypuszczać specjalne aktualizacje swoich gier, tematycznie powiązane z najważniejszymi świętami w roku. Jedną z takich okazji jest oczywiście Halloween i w tym roku twórcy nie zawiedli. Zebraliśmy w jednym miejscu dziesięć naszym zadaniem najciekawszych łatek wypełnionych potworami, dyniami i cukierkami.

Angry Birds Seasons

Zaczynamy oczywiście od Angry Birds Seasons. To idealna gra na otwarcie tego zestawienia, gdyż zadebiutowała w 2010 roku jako Angry Birds Halloween. Była to kontynuacja pierwszej części serii, utrzymana w klimacie tytułowego święta. Potem dodano kolejne pory roku oraz inne ważne okazje, więc produkcję przemianowano na Angry Birds Seasons.

Pomimo zmiany tytułu, autorzy nie zapomnieli o korzeniach tego projektu i w każde Halloween gra dostaje potężną aktualizację z nowymi poziomami. Rok 2016 nie był wyjątkiem. Twórcy wypuścili tym razem patcha z dwudziestoma czterema dodatkowymi mapami standardowymi i trzema bonusowymi. Dodano też zestaw wyzwań. Wszystko to oczywiście utrzymane w odpowiedniej halloweenowej konwencji.

Angry Birds Seasons w App Store

Angry Birds Seasons w Google Play

Bridge Constructor

Bridge Constructor, czyli gra logiczna traktująca o konstruowaniu mostów, nie wydaje się produkcją, do której pasowałaby halloweenowa stylistyka. Dokładnie taką aktualizację wypuścili jednak autorzy i okazała się ona bardzo sympatycznym patchem.

Łatka dodała do kampanii pięć nowych poziomów. Wszystkie utrzymane są w stylistyce humorystycznego horroru. Mamy więc noc, ponure zamki, dynie i potwory, a sporo z tych elementów wpływa na przebieg rozgrywki. Do tego całość jest wyśmienicie wykonana pod względem graficznym.

Bridge Constructor w App Store

Bridge Constructor w Google Play

Card Wars Kingdom: Adventure Time

Imponującą aktualizację otrzymała również karcianka Card Wars Kingdom: Adventure Time. W wirtualnym królestwie będącym miejscem akcji gry nastało Halloween, a wraz z nim pojawiły się nowe wyzwania w lochach związane z duchami, jak również dodatkowe eventy, w których musimy zmierzyć się z potężnymi bossami. Dodano również arenę zlokalizowaną na cmentarzu, a codziennie zlecane są graczom świeże misje specjalne.

Poza tym w patchu znalazło się kilka innych zmian, niezwiązanych bezpośrednio z Halloween, w tym dodatkowe potwory oraz ulepszone zbalansowanie rozgrywki.

Card Wars Kingdom: Adventure Time w App Store

Card Wars Kingdom: Adventure Time w Google Play

Disney Crossy Road

Gra Disney Crossy Road regularnie dostaje aktualizacje z nową zawartością, którą najczęściej stanowią dodatkowe grywalne postacie. Tak też stało się i w przypadku halloweenowego pacha, ale zamiast dodawać jakichś przypadkowych bohaterów, autorzy postanowili oprzeć się na kultowym filmie kukiełkowym The Nightmare Before Christmas, u nas znanym jako Miasteczko Halloween.

W sumie dodano czterdzieści nowych postaci znanych ze srebrnego ekranu i każda z nich posiada jakąś unikalną cechę specjalną wpływającą na rozgrywkę. Towarzyszą im nowe lokacje, także zaczerpnięte z filmu.

Disney Crossy Road w App Store

Disney Crossy Road w Google Play

Plague Inc

Halloweenowej aktualizacji nie mogli sobie darować również ludzie ze studia Ndemic Creation, czyli autorzy gry logicznej Plague Inc, w której zadaniem gracza jest zarażanie wirusami ludzi. Twórcy postanowili zrealizować to w ciekawy sposób, który pasuje do charakteru produkcji. Dodali bowiem do niej chorobę, która w praktyce jest wampiryzmem.

Teoretycznie wirus nosi nazwę Plagi Cieni (ang. Shadow Plague), ale jego opis nie pozostawia wątpliwości o co tutaj chodzi. Dostajemy więc patogen, który mutuje zarażone osoby przeobrażając je w potwory żywiące się ludzką krwią. Regularne jej spożywanie umożliwia chorym transformacje w gigantyczne nietoperze, zdolne zakładać legowiska oraz otwierać portale teleportacyjne.

Plague Inc w App Store

Plague Inc w Google Play

Sacred Legends

Do świętowania dołączyło również studio Fishlabs, wypuszczając halloweenową aktualizację do RPG-a akcji Sacred Legends. Dodała ona do gry zestaw eventów, w których musimy zmierzyć się z szeregiem nowych potworów wyjętych wprost z horrorów. Wszystkie one są sługusami Upiornego Króla (ang. Ghost King), który pełni tutaj rolę ostatniego bossa przygody. Za wzięcie udziału w tym konflikcie nagradzani jesteśmy unikalnym ekwipunkiem.

Poza elementami związanymi z Halloween patch ulepsza także optymalizację gry, skraca czas wczytywania danych, usuwa kilka błędów oraz przyśpiesza znajdowanie chętnych do zabawy w multiplayerowych rozgrywkach PvP.

Sacred Legends w App Store

Sacred Legends w Google Play

Subway Surfers

Halloweenowego patcha nie mogli sobie odmówić także ludzie ze studia Kiloo, czyli autorzy najpopularniejszego endless runnera w historii – Subway Surfers. Gra regularnie dostaje aktualizacje przenoszące akcję w nowe lokacje i tym razem nie jest inaczej. Dzięki łatce możemy bawić się w komediowej wersji Transylwanii, stanowiącej karykaturę tego, co pokazane zostało w wielu niskobudżetowych horrorach. Biegniemy więc przez planszę wypełnioną m.in. ponurymi drzewami, mrocznym zamkami i tajnymi laboratoriami.

Dodano także kostium związany z Halloween oraz specjalne ulepszenie do deskorolki, pozwalające na błyskawiczne ruchy w bok. Ponadto uruchomiono event, podczas którego możemy zbierać na trasach duszki i wymieniać je na nagrody.

Subway Surfers w App Store

Subway Surfers w Google Play

Subway Surfers w Windows Store

Temple Run 2

W tyle za Subway Surfers nie mogła pozostać największa konkurencja w kategorii endless runnerów, czyli Temple Run 2. Tutaj również akcja przeniesiona zostaje do nowej lokacji i możemy biegać na górze pełnej elementów odwołujących się do klasycznych opowieści oraz legend z gatunku horroru.

Do tego wszystkie postacie dostały nowe halloweenowe kostiumy, na trasie rozrzucono specjalne artefakty, a podczas zabawy wypełniamy nowe zadania z atrakcyjnymi nagrodami.

Temple Run 2w App Store

Temple Run 2 w Google Play

Trials Frontier

Potężną halloweenową aktualizację dostało również wyśmienite Trials Frontier. Patch wprowadził do gry nową lokację nazwaną Midnight Circuit, utrzymaną w obowiązkowym mrocznym klimacie. W miejscu tym czekają na graczy nowe trasy do pokonania i stroje do wygrania. Nie zabrakło także specjalnych eventów ze świątecznymi misjami i nagrodami.

Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że grze udało się niedawno przekroczyć imponujący próg 40 milionów pobrań.

Trials Frontier w App Store

Trials Frontier w Google Play

World of Tanks: Blitz

Na sam koniec zostawiliśmy sobie pancernę grę bitewną World of Tanks: Blitz. Jej autorzy, czyli ludzie ze studia Wargaming, postanowili uczcić Halloween w ciekawy sposób. Wprowadzili do gry ponurą, wręcz gotycką mapę, i pozwoli na niej toczyć bitwy za pomocą dwóch nowych czołgów. Siły dobra reprezentuje uzbrojony w podwójne działo czołg Helsing H0, a stronnikiem zła jest T6 Dracula. Do tego na graczy czeka piętnaście misji do wypełnienia. 

World of Tanks: Blitz w App Store

World of Tanks: Blitz w Google Play

World of Tanks: Blitz w Windows Store