Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka Disney Crossy Road (AND)
OkładkaDisney Crossy Road (AND)

Disney Crossy Road

Mobilna gra zręcznościowa free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami od studia Hipster Whale, tj. twórców oryginalnego Crossy Road. Disney Crossy Road oferuje identyczną mechanikę co poprzednik. Zadaniem gracza jest bezpieczne przeprowadzanie postaci przez ulicę lub rzekę.

Zręcznościowe | seriale animowane | filmy animowane | crossover | Disney | auto-runner

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Disney Crossy Road Premiera

4kwi2016

AND

7kwi2016

iOS

Gry podobne do Disney Crossy Road

Temple Run 2

Crossy Road

Pac-Man 256

Disney Crossy Road to opracowana z myślą o platformie AND i iOS gra zręcznościowa, korzystająca z modelu darmowego z mikropłatnościami. Produkcja wyszła spod ręki pracowników studia Hipster Whale, czyli zespołu, który opracował także oryginalne Crossy Road.

Mechanika

W wydanym na platformę AND i iOS Disney Crossy Road Podstawowe mechanizmy zabawy nie uległy żadnym zmianom w porównaniu ze standardowym Crossy Road. Otrzymujemy zatem zręcznościówkę, w której naszym zadaniem jest przeprowadzanie postaci bezpiecznie przez ulice. Nie jest to łatwe, gdyż trasy są pełne zarówno różnorodnych zagrożeń, takich jak samochody czy pociągi, jak i przeszkód wymuszających nadkładanie drogi. Sterowanie jest banalnie proste: możemy jedynie skakać przodu (przydatne np. podczas przemieszczania się po kłodach, płynących po rwącej rzece) oraz skręcać w lewo lub prawo.

Trasy generowane są losowo i nigdy się nie kończą. Tym samym wygrana jest w praktyce niemożliwa. Prędzej czy później każdy gracz popełnia o jeden błąd za dużo i kończy rozgrywkę. Cała zabawa obraca się więc wokół prób przebycia jak najdłuższego dystansu i bicia rekordów punktowych – własnych oraz tych wypracowanych przez innych użytkowników.

Największą nowością w porównaniu z Crossy Road są postacie. W grze znajdziemy ich ponad setkę, pochodzącą zarówno z filmów samej wytwórni Disney, jak i studia Pixar. Wśród nich znalazły się takie sławy jak Myszka Miki, Kaczor Donald, Mufasa czy Buzz Astral. Początkowo mamy dostęp jedynie do garstki bohaterów, a kolejnych odblokowujemy za pomocą mikropłatności lub monet zebranych w trakcie rozgrywki. Również zwiedzane mapy pochodzą z kinowych przebojów, a zabawie towarzyszą doskonale znane kawałki muzyczne.

Minirecenzja Disney Crossy Road – kolejny majstersztyk studia Hipster Whale

PLUSY:
  1. Genialne Crossy Road właśnie stało się jeszcze lepsze;
  2. Doskonałe odwzorowanie klimatu z disnejowskich produkcji;
  3. Oprawa graficzna i dźwiękowa to mały majstersztyk.
MINUSY:
  1. Zagorzali przeciwnicy Disneya będą kręcić nosem (ich strata).

Crossy Road z 2014 roku to prawdopodobnie jedna z najlepszych produkcji, jakie przytrafiły się rynkowi gier mobilnych. Nowoczesne wcielenie Froggera błyszczy po dziś dzień po wieloma względami, z których najważniejsza jest oczywiście wciągająca rozgrywka, idealnie dopasowana do ekranów dotykowych. Disney Crossy Road to nic innego jak to samo, tyle, że w klimacie bajek Disneya.

Zazwyczaj odgrzewane kotlety nie są zbyt ciepło przyjmowane, ale w tym przypadku sytuacja ma się trochę jak w przypadku Angry Birds i Angry Birds Star Wars – niby w obu produkcjach nie ma większych różnic, ale… Przede wszystkim Crossy Road to wciąż świeża marka, która nie doczekała się 20 takich samych odsłon, więc podczas zabawy nie ma się poczucia przesytu, a poza tym wszystkim studio Hipster Whale nie wzięło tylko postaci Disneya i nie wrzuciło ich do swojej gry, a przerobiło mnóstwo rzeczy.

Jak już wspomniałem, gra się w to tak samo, jak w oryginał, a zabawa jest równie świetna. Jeżeli kochacie ten gameplay, a do tego jesteście fanami Myszki Miki i jej przyjaciół, to teraz będzie w niebie. Disnejowski klimat wylewa się bowiem z tej produkcji całymi litrami i czuć go w dosłownie każdym aspekcie – od stylistyki poszczególnych poziomów, przez samych bohaterów po urozmaicenia rozgrywki. Np. po odblokowaniu Sadness z filmu animowanego Inside Out, podczas zabawy możemy zbierać wspomnienia, by zyskać dodatkowe punkty, a w przypadku motywu związanego z cyklem Toy Story, musimy unikać lecących z góry planszy klocków. Oczywiście jest tego dużo więcej i choć zmiany nie wydają się potężne, tak naprawdę mocno urozmaicają zabawę, co z pewnością zadowoli osoby, które straciły mnóstwo godzin przy oryginalnym Crossy Road.

Na pochwałę zasługuje także oprawa audiowizualna. Styl graficzny jako tako się nie zmienił, ale oczywiście dopasowano go do Disneya, więc mamy chociażby tematyczne poziomy ze wspomnianych już filmów, a także kilku innych, np. Lion King czy The Haunted Mansion. Ponadto na każdym z nich przygrywa nam inna muzyka, nawiązująca w mniejszym lub większym stopniu do kompozycji słyszanych w rzeczonych obrazach. Całość brzmi i wygląda po prostu doskonale.

A teraz czas na wady… których w sumie nie ma. Już pierwotne wydanie było bliskie ideału, ale Disney Crossy Road robi jeszcze lepszą robotę. Chyba jedynie całkowici antyfani Disneya mogą kręcić nosem na ten tytuł – cała reszta powinna już dawno się w niego zagrywać!

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Disney Crossy Road: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND