Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCANDWPiOS
Okładka Rayman Fiesta Run (PC)
OkładkaRayman Fiesta Run (PC)

Rayman Fiesta Run

Kontynuacja casualowej gry platformowej dedykowanej głównie posiadaczom urządzeń mobilnych.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | auto-runner

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rayman Fiesta Run Premiera

7lis2013

iOS AND

5lut2014

WP

13mar2014

PC

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft

Kontynuacja casualowej platformówki Rayman Jungle Run, stanowiącej mobilny spin-off popularnej serii, wykreowanej w 1995 roku przez firmę Ubisoft. Podobnie jak poprzedniczka, gra została zaprojektowana głównie z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych.

Ogólne zasady rozgrywki pozostały niezmienione. Rayman Fiesta Run to typowy przedstawiciel tzw. endless runnerów, w którym postać porusza się samoczynnie w prawą stronę ekranu, a nasza rola ogranicza się do wykonywania określonych ewolucji, takich jak przeskakiwanie przez przeszkody, wspinanie się po ścianach czy unikanie przeciwników. Celem jest nie tylko samo dobiegnięcie do mety, ale również zebranie określonej ilości Lumów, stanowiących rodzaj lokalnej waluty w grze. W przeciwieństwie do części pierwszej, poziomy nie są już podzielone tematycznie na etapy biegane bądź skakane. Nasz bohater musi więc umiejętnie stosować wszystkie posiadane umiejętności od samego początku gry, co w pewnym stopniu utrudnia zabawę początkującym graczom.

W Fiesta Run sterujemy nie tylko samym Raymanem, lecz również innymi znanymi z serii postaciami, odblokowywanymi w miarę postępów w grze. Rozgrywka składa się z 80 etapów o wzrastającym poziomie trudności, które możemy pokonywać wielokrotnie w celu uzyskania jak najlepszego wyniku i zaistnienia w internetowym rankingu. W trakcie zabawy trafimy m.in. na znane z Rayman Origins etapy lodowe i kuchenne, a także zupełnie nowe, jak choćby kraina słodyczy. Zdobyte podczas gry Lumy możemy zamieniać w sklepie na specjalne power-upy, takie jak latająca pięść (pozwalająca rozbijać przeszkody na odległość) lub dodatkowe życie. Podobnie jak w Jungle Run najbardziej wytrwali gracze zostaną nagrodzeni dostępem do czterech hardcore’owych etapów finałowych, które cechują się nieco odmienną mechaniką zabawy i wysokim poziomem trudności.

Rayman Fiesta Run powstał na autorskim silniku UbiArt Framework, wykorzystanym m.in. w Rayman Origins. Grafika zachwyca feerią barw wylewających się z ekranu i doskonałymi animacjami. Jednocześnie jednak – ze względu na dość wysoki poziom trudności – gra trafia raczej w gusta starszych graczy. Naszym zmaganiom towarzyszyć będzie typowa dla całego cyklu muzyka, łącząca monumentalne fragmenty orkiestrowe z zabawnymi motywami rodem z piosenek dla dzieci. Ścieżka dźwiękowa znakomicie komponuje się z klimatem rozgrywki, a każdej z kontrolowanych postaci przyporządkowany został odmienny motyw muzyczny.

Tryb gry: single player  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Rayman Fiesta Run: Odpowiednia dla każdego wieku.

Rayman Fiesta Run Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Windows 8
PC
iOS
AND
WP