Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCiOSANDWP
Okładka Rayman Fiesta Run (PC)

Rayman Fiesta Run

Kontynuacja casualowej gry platformowej dedykowanej głównie posiadaczom urządzeń mobilnych.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | auto-runner

Okładka Rayman Fiesta Run (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

data premiery gry:

7lis2013

iOS AND

5lut2014

WP

13mar2014

PC

Kontynuacja casualowej platformówki Rayman Jungle Run, stanowiącej mobilny spin-off popularnej serii, wykreowanej w 1995 roku przez firmę Ubisoft. Podobnie jak poprzedniczka, gra została zaprojektowana głównie z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych.

Ogólne zasady rozgrywki pozostały niezmienione. Rayman Fiesta Run to typowy przedstawiciel tzw. endless runnerów, w którym postać porusza się samoczynnie w prawą stronę ekranu, a nasza rola ogranicza się do wykonywania określonych ewolucji, takich jak przeskakiwanie przez przeszkody, wspinanie się po ścianach czy unikanie przeciwników. Celem jest nie tylko samo dobiegnięcie do mety, ale również zebranie określonej ilości Lumów, stanowiących rodzaj lokalnej waluty w grze. W przeciwieństwie do części pierwszej, poziomy nie są już podzielone tematycznie na etapy biegane bądź skakane. Nasz bohater musi więc umiejętnie stosować wszystkie posiadane umiejętności od samego początku gry, co w pewnym stopniu utrudnia zabawę początkującym graczom.

W Fiesta Run sterujemy nie tylko samym Raymanem, lecz również innymi znanymi z serii postaciami, odblokowywanymi w miarę postępów w grze. Rozgrywka składa się z 80 etapów o wzrastającym poziomie trudności, które możemy pokonywać wielokrotnie w celu uzyskania jak najlepszego wyniku i zaistnienia w internetowym rankingu. W trakcie zabawy trafimy m.in. na znane z Rayman Origins etapy lodowe i kuchenne, a także zupełnie nowe, jak choćby kraina słodyczy. Zdobyte podczas gry Lumy możemy zamieniać w sklepie na specjalne power-upy, takie jak latająca pięść (pozwalająca rozbijać przeszkody na odległość) lub dodatkowe życie. Podobnie jak w Jungle Run najbardziej wytrwali gracze zostaną nagrodzeni dostępem do czterech hardcore’owych etapów finałowych, które cechują się nieco odmienną mechaniką zabawy i wysokim poziomem trudności.

Rayman Fiesta Run powstał na autorskim silniku UbiArt Framework, wykorzystanym m.in. w Rayman Origins. Grafika zachwyca feerią barw wylewających się z ekranu i doskonałymi animacjami. Jednocześnie jednak – ze względu na dość wysoki poziom trudności – gra trafia raczej w gusta starszych graczy. Naszym zmaganiom towarzyszyć będzie typowa dla całego cyklu muzyka, łącząca monumentalne fragmenty orkiestrowe z zabawnymi motywami rodem z piosenek dla dzieci. Ścieżka dźwiękowa znakomicie komponuje się z klimatem rozgrywki, a każdej z kontrolowanych postaci przyporządkowany został odmienny motyw muzyczny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Gry podobne do Rayman Fiesta Run

Wymagania wiekowe Rayman Fiesta Run

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Rayman Fiesta Run

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Windows 8

Promocje mobilne na weekend 2–3 sierpnia (m.in. Final Fantasy V, Monument Valley, LIMBO)
Promocje mobilne na weekend 2–3 sierpnia (m.in. Final Fantasy V, Monument Valley, LIMBO)

wiadomość2 sierpnia 2014

Prezentujemy kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Monument Valley, Rayman Fiesta Run, Final Fantasy V, LIMBO i Magicka: Wizards of the Square Tablet.

iOS w natarciu - przegląd najlepszych gier listopada
iOS w natarciu - przegląd najlepszych gier listopada

wiadomość27 grudnia 2013

W przeglądzie najlepszych listopadowych gier na iOS omawiamy orzygodową grę akcji Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas, platformówki Rayman Fiesta Run, Blocky Roads i Castle of Illusion Starring Mickey Mouse , przygodówkę audio Papa Sangre II, turową strategię Sid Meier's Ace Patrol: Pacific Skies oraz symulatory Touchgrind Skate 2 i GT Racing 2.

Rayman Fiesta Run i Rabbids Big Bang nowymi grami na urządzenia mobilne
Rayman Fiesta Run i Rabbids Big Bang nowymi grami na urządzenia mobilne

wiadomość10 września 2013

Rayman Fiesta Run i Rabbids Big Bang to świeżo zapowiedziane przez firmę Ubisoft gry, które jeszcze w tym roku trafią na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Francuski wydawca udostępnił też nowy zwiastun wcześniej ujawnionego Trials Frontier.

Assassin's Creed: Liberation HD i inne gry firmy Ubisoft w produkcji?
Assassin's Creed: Liberation HD i inne gry firmy Ubisoft w produkcji?

wiadomość7 września 2013

Assassin’s Creed: Liberation HD, Assassin’s Creed: Pirates, Rayman Fiesta Run czy Auto Dance to tylko niektóre z tytułów, jakie pojawiły się na zdjęciu listy wydawniczej koncernu Ubisoft, która wyciekła do sieci. Francuska firma do tej pory nie potwierdziła trwających prac nad tymi produkcjami, ale sprawa wygląda bardzo obiecująco.

PC
iOS
AND
WP