Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2013, 13:20

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Assassin's Creed: Liberation HD i inne gry firmy Ubisoft w produkcji?

Assassin’s Creed: Liberation HD, Assassin’s Creed: Pirates, Rayman Fiesta Run czy Auto Dance to tylko niektóre z tytułów, jakie pojawiły się na zdjęciu listy wydawniczej koncernu Ubisoft, która wyciekła do sieci. Francuska firma do tej pory nie potwierdziła trwających prac nad tymi produkcjami, ale sprawa wygląda bardzo obiecująco.

Na forum A9VG wyciekło zdjęcie prezentujące listę nadchodzących gier, jakie firma Ubisoft wyda w wersji cyfrowej w najbliższej przyszłości. Można na niej znaleźć loga kilku niezapowiedzianych tytułów, takich jak Assassin’s Creed: Liberation HD czy Assassin’s Creed: Pirates.

Szczególnie interesująco dla fanów zapowiada się opcja wydania pierwszej z wymienionych pozycji. Można się domyślać, że wewnętrzne studio firmy Ubisoft pracuje nad wersją HD gry Assassin’s Creed III: Liberation, która w październiku ubiegłego roku ukazała się wyłącznie na PlayStation Vita. Był to swego rodzaju spin-off serii opowiadający o wydarzeniach równoległych do wątku z Assassin’s Creed III.

Nieoficjalna lista wydawnicza firmy Ubisoft / źródło: A9VG.com
Nieoficjalna lista wydawnicza firmy Ubisoft / źródło: A9VG.com

Serwis Eurogamer poprosił firmę Ubisoft o komentarz w tej sprawie, ale niestety nie doczekał się odpowiedzi. Jest jednak całkiem możliwe, że prędzej czy później doczekamy się zapowiedzi Assassin’s Creed: Liberation HD. Wtedy więcej osób będzie mogło poznać przygody Aveline – pierwszej w historii cyklu kobiecej bohaterki. Najbardziej oczywiste wydaje się wydanie Assassin’s Creed: Liberation HD na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360, chociaż na razie są to tylko domysły.

Na tajemniczym zdjęciu prezentującym listę wydawniczą firmy Ubisoft w oczy rzuca się również logo Assassin’s Creed: Pirates. W tym przypadku można spekulować, że chodzi o grę na platformy mobilne, bo zazwyczaj takowa jest wydawana przy okazji premiery „dużej” odsłony serii. Nie można też wykluczyć, że Assassin’s Creed: Pirates jest aplikacją współpracującą w jakiś sposób z nadchodzącą grą Assassin’s Creed IV: Black Flag.

Zdjęcie z listą wydawniczą francuskiego koncernu przedstawia kilka innych, do tej pory niezapowiedzianych tytułów. Wśród nich można wymienić Rabbids Big Bang, Valiant Hearts: The Great War, Poptropica: Forgotten Islands, Rayman Fiesta Run oraz Auto Dance. Logo tej ostatniej produkcji wskazuje na to, że chodzi o grę wchodzącą w sklad serii Just Dance. Firma Ubisoft do tej pory nie potwierdziła trwających prac nad którąkolwiek z wymienionych w tej wiadomości produkcji.