Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 sierpnia 2014, 13:05

Promocje mobilne na weekend 2–3 sierpnia (m.in. Final Fantasy V, Monument Valley, LIMBO)

Prezentujemy kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Monument Valley, Rayman Fiesta Run, Final Fantasy V, LIMBO i Magicka: Wizards of the Square Tablet.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Cykl Anomaly od polskiego studia 11 bit (iOS)

Dwa tygodnie po androidowej obniżce cen gier z cyklu Anomaly od polskiego studia 11 bit doczekaliśmy się podobnej akcji na platformie App Store. Promocją objęto wszystkie trzy mobilne odsłony świetnej serii gier strategicznych, reprezentujących gatunek odwróconego tower defense. Poniżej znajdziecie listę z odnośnikami oraz aktualnymi cenami:

Rayman Jungle Run i Rayman Fiesta Run

Android: 2,99 zł; pierwotnie ok. 12 zł; Android: 3,70 zł; pierwotnie ok. 11 zł

Rayman Jungle Run i Rayman Fiesta Run okazały się doskonałymi produkcjami, z miejsca wskakując do czołówki mobilnych platformówek. Wdrożenie runnerowej mechaniki zabawy okazało się strzałem w dziesiątkę, a wykorzystanie silnika UbiArt Framework, napędzającego również najnowsze konsolowe odsłony przygód Raymana, zaowocowało piękną szatą graficzną (absolutna czołówka, jeśli chodzi o mobilne 2D). W efekcie nie sposób przejść obok obu tych gier obojętnie, a już w szczególności, gdy można je zakupić za grosze.

Monument Valley

Android: 7,50 zł; pierwotnie 15 zł

Na pierwszą obniżkę ceny androidowej wersji Monument Valley – bez wątpienia jednej z najlepszych gier mobilnych tego roku – nie musieliśmy czekać tak długo, jak w przypadku edycji na system iOS. Do poniedziałku produkcję można nabyć za połowę dotychczasowej ceny. Czyni to z tej nietuzinkowej gry logicznej, wyglądającej niczym ożywiona twórczość malarska holenderskiego malarza Mauritsa Cornelisa Eschera, bardzo smakowity kąsek.

Final Fantasy V

Android: 26 zł; pierwotnie 52 zł

Tydzień temu solidnej, 50-procentowej obniżki ceny doczekały się dwie odsłony serii Final Fantasy w wydaniu androidowym – „trójka” oraz „czwórka”. W tym tygodniu dołączyła do nich piąta odsłona kultowego cyklu autorstwa firmy Square Enix (dawniej Squaresoft). Mobilna konwersja FFV, wydanego oryginalnie w 1992 roku na konsoli SNES, doczekała się szeregu usprawnień na płaszczyźnie oprawy graficznej (choć nie tak znaczących jak w przypadku FFIII i FFIV), pozostając przy tym tą samą, bardzo dobrą grą jRPG, oferującą wciągający wątek fabularny, potrafiący wyrwać z życiorysu kilkadziesiąt godzin.

LIMBO

iOS: ok. 11 zł; pierwotnie ok. 19 zł

LIMBO to jedna z najlepszych niezależnych platformówek ostatnich lat. Dzieło niewielkiego, duńskiego zespołu PlayDead (pracującego aktualnie nad intrygującym Inside) przerosło wszelkie oczekiwania, stając się inspiracją dla wielu twórców gier. Produkcja zapewnia wiele doznań artystycznych, oferując przy tym dopracowany gameplay i wciągającą, choć prezentowaną oszczędnie, fabułę. W ogólnym rozrachunku jest to jeden z tzw. must have’ów – dotyczy to także konwersji na iPada i iPhone’a, która właśnie doczekała się godnej uwagi przeceny.

Double Dragon Trilogy i R-TYPE II

Android: ok. 3 zł; pierwotnie ok. 10 zł; Android: ok. 3 zł; pierwotnie ok. 10 zł

Firma DotEmu, specjalizująca się w przenoszeniu na urządzenia mobilne dawnych hitów, przeceniła ceny dwóch pozycji ze swojego katalogu. Blisko 70-procentowej obniżki doczekał się pakiet klasycznych chodzonych bijatyk Double Dragon Trilogy oraz jeden z najbardziej kultowych horyzontalnych shmupów w historii, czyli R-TYPE II. Produkcje, bardzo dobrze przystosowane do obsługi za pomocą ekranów dotykowych, można polecić w szczególności starym wyjadaczom. Reszta, z uwagi na promocję, może z ciekawości rzucić okiem.

Assassin's Creed Pirates

Android: 2,99 zł: pierwotnie ok. 18 zł

Firma Ubisoft po raz kolejny zdecydowała się obniżyć cenę gry Assassin’s Creed Pirates – specjalnej, mobilnej odsłony serii o asasynach. Tym razem z promocji mogą skorzystać posiadacze smartfonów i tabletów z Androidem. Przygody Alonzo Batilii nie są być może wielkim objawieniem, ale nie można im wiele zarzucić – to efektowa gra akcji, kładąca nacisk na eksplorację pięknych Karaibów i toczenie bitew morskich. Za taką cenę zdecydowanie warto sprawdzić.

Farming Simulator 14

Windows Phone: 3,49 zł; pierwotnie 11,49 zł

Użytkownikom systemu Windows Phone zaoferowano w tym tygodniu zacną obniżkę ceny symulatora rolniczego Farming Simulator 14. Względem poprzedniej edycji, „czternastka” oferuje odświeżoną szatę graficzną, podwojoną liczbę maszyn oraz narzędzi farmerskich (takich firm jak Case IH, Deuzt-Fahr, Lamborghini, Kuhn, Amazone czy Krone) oraz tryb kooperacji dla dwóch osób.

Magicka: Wizards of the Square Tablet

Android: ok. 6 zł; pierwotnie: ok. 12 zł

Firma Paradox o połowę obniżyła cenę mobilnego hack’n’slasha Magicka: Wizards of the Square Tablet. Produkcja jest zupełnie nową odsłoną popularnej marki znanej z pecetów i konsol – posiada własny wątek fabularny i charakterystyczne cechy, do których zalicza się dwuwymiarową oprawę graficzną, utrzymaną w kreskówkowym stylu, oraz specjalny system sterowania. Powraca natomiast obszerna kampania solowa, tryb kooperacji dla czterech osób oraz nowatorski system magii.

Knights of Pen & Paper +1

Android: ok. 9 zł; pierwotnie: ok. 15 zł

Papierowe gry fabularne mają wielu oddanych fanów, toczących regularnie wielogodzinne, stołowe sesje. Miłośnikom tego typu zabawy możemy polecić Knights of Pen & Paper +1, a więc udaną próbę przeniesienia klimatu owych rozgrywek na smartfony i tablety. Dzieło studia Behold zachwyca rozpikselowaną, dwuwymiarową szatą graficzną, poważnym, choć pełnym humoru, podejściem do tematu oraz rozbudowaniem (możliwość wcielenia się zarówno w Mistrza Gry, jak i uczestnikami).

Godfire: Rise of Prometheus

iOS: ok. 11 zł; pierwotnie ok. 18 zł

Cena slashera Godfire: Rise of Prometheu – najnowszego dzieła polskiego studia Vivid Games, znanego szerzej z wyprodukowania Real Boxing – spada coraz niżej. Aktualnie próbę stworzenia mobilnego odpowiednika serii God of War użytkownicy iPadów i iPhone’ów mogą zakupić za kwotę ok. 11 zł. Czy warto wydać na niego swoje pieniądze? Opowieść o tytanie Prometeuszu ma swoje wady, ale w ogólnym rozrachunku wypada dobrze – oferuje satysfakcjonującą mechanikę walki, ciekawe starcia z bossami i urozmaicające rozgrywkę zagadki logiczne.