Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCiOSWWWAND
Okładka Vector (PC)
OkładkaVector (PC)

Vector

Dynamiczny platformowy endless runner, w którym przenosimy się do totalitarnej rzeczywistości gdzie obywatele nieustannie kontrolowani są przez władzę, a jedynymi zdolnymi przeciwstawić się uciskowi są specjalizujący się w parkourze biegacze.

Zręcznościowe | platformówki | Facebook | indie | side-scroll | parkour | auto-runner

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Vector Premiera

18lip2012

WWW

19paź2012

iOS

9lut2013

AND

4gru2013

PC

producent: Nekki wydawca: Nekki Strona oficjalna

Vector jest dynamiczną grą platformową dedykowaną nowoczesnej i widowiskowej dyscyplinie sportu jaką jest parkour. Jej autorem jest rosyjskie niezależne studio Nekki, specjalizujące się w grach mobilnych i społecznościowych. Produkcja powstała w pierwszej kolejności na urządzenia przenośne, skąd przeniesiono ją do przeglądarek. Ogromny sukces gry i lawina próśb od samych graczy, zmotywowały autorów do przygotowania specjalnej wersji dla komputerów PC.

Akcja tytułu przenosi nas do totalitarnej rzeczywistości, gdzie wolność i swobody obywatelskie leżą w sferze marzeń, a pracownicy nieustannie kontrolowani są przez władzę. Tylko grupa doskonalących się w parkourze współczesnych miejskich gladiatorów, tzw. „biegaczy”, jest w stanie przeciwstawić się uciskowi. Dzięki swym niecodziennym umiejętnościom są oni w stanie uciec przed wszędobylskimi agentami Wielkiego Brata, których jedynym celem jest stłumienie ich indywidualności, wypranie z uczuć i zaprzęgnięcie do niewolniczej pracy.

Vector jest typowym endless runnerem, w którym postać porusza się samoczynnie w prawą stronę ekranu, a naszym zadaniem jest wykonywanie różnych karkołomnych ewolucji, oddalających protoplastę od ścigających go agentów i pozwalających mu dotrzeć do bezpiecznego schronienia. Gra oferuje ponad 50 umieszczonych w różnych sceneriach etapów, o wzrastającym poziomie trudności. W miarę postępów w grze przyjdzie nam opanować ponad 100 różnych ewolucji, polegających m.in. na sprawnym pokonywaniu rozmaitych przeszkód, wspinaniu się po pionowych ścianach czy też karkołomnych skokach na duże odległości. Każda nieudana ewolucja powoduje utratę cennych sekund i zmniejszenie dystansu, dzielącego gracza od ścigającego go agenta. Im lepszy wynik uda nam się osiągnąć, tym szybciej będziemy mogli odblokować kolejne kaskaderskie umiejętności oraz nowe power-upy i elementy ubioru dla naszego biegacza.

Oprawa gry przypomina nieco klasyczne platformówki sci-fi w stylu oryginalnego Flashbacka. Nasza postać ukazana jest w sposób umowny jako czarny, nieteksturowany cień, jednakże dzięki dopracowanej technologii motion-capture i znakomitej animacji, kontrolowany przez nas biegacz z ogromną gracją wykonuje kolejne ewolucje, wzorowane na rzeczywistych ruchach najlepszych parkourowców.

Ostatnia modyfikacja 9 grudnia 2013

Tryb gry: single player  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Ocena użytkowników: 6,5 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Vector: Odpowiednia dla każdego wieku.

Vector Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • 80 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
WWW
AND
iOS