Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiiOSPCSwitchANDWP
Okładka Shadow Fight 2 (iOS)
OkładkaShadow Fight 2 (iOS)

Shadow Fight 2

Kontynuacja przebojowej gry z portalu Facebook. Wcielamy się w postać wojownika, który wbrew zakazowi uwolnił prastare demony i teraz - pod postacią cienia - próbuje stawić im czoła.

Bijatyki | elementy RPG | 2D | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shadow Fight 2 Premiera

30kwi2014

iOS

23lip2014

AND

11gru2014

WP

27sty2015

PC

13wrz2018

Switch

producent: Nekki wydawca: Nekki Strona oficjalna

Gry podobne do Shadow Fight 2

Mortal Kombat X

One Finger Death Punch

Vector

Shadow Fight 2 to prosta bijatyka z elementami RPG, stanowiąca pełnoprawną kontynuację przebojowej gry z portalu społecznościowego Facebook. Za jej stworzenie odpowiedzialne jest rosyjskie studio Nekki, mające na swoim koncie także m.in. wysoko ocenianą grę zręcznościową Vector.

Wcielamy się w wojownika, który swego czasu stał się prawdziwą legendą i nikt nie ośmielił się stanąć mu na drodze. Przemierzając świat w poszukiwaniu przeciwników, pewnego razu nasz protagonista odkrył jednak tajemnicze Wrota Cieni i łamiąc odwieczne prawa, przekroczył je. Przebywające za wrotami demony opanowały jego ciało i duszę, przemieniając wielkiego wojownika w cień. Skazany na wieczną tułaczkę bohater postanawia jednak stawić czoła demonom, które uwolnił.

Po przejściu podstawowego treningu, który zaznajamia nas z mechaniką walki, ruszamy więc do kolejnych pojedynków z szeregowymi przeciwnikami oraz bardziej wymagającymi bossami. Do sterowania wykorzystujemy wirtualną gałkę analogową, zaś za poszczególne ciosy odpowiadają przyciski, których efekt zmienia się w zależności od przybranej pozy. To jednak nie wszystko, gdyż równie ważnym elementem rozgrywki jest rozwijanie umiejętności naszego bohatera. W miarę postępów w grze odblokowujemy i uczymy się szeregu przydatnych technik oraz umiejętności magicznych. Mamy też możliwość zakupu coraz lepszej broni oraz zbroi, które znacząco zwiększają nasze szanse w kolejnych potyczkach.

Jednym z atutów gry jest oryginalna oprawa graficzna, która podobnie jak we wspomnianym na wstępie Vectorze, składa się z kolorowych, ręcznie rysowanych scenerii oraz cieni walczących postaci. Równie ciekawie prezentuje się ścieżka dźwiękowa gry, łącząca motywy dalekowschodnie z muzyką rockową. Shadow Fight 2 udostępniony został pierwotnie wyłącznie użytkownikom tabletów i komputerów z systemem Windows 8.1 i wykorzystuje popularny model free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami. W późniejszym czasie opracowano jednak również tradycyjną, w pełni komercyjną wersję desktopową.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 5,9 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Shadow Fight 2: 12+

iOS
AND
WP
PC
Switch