Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Disney

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce Disney ułożone według popularności.

Disney
Czas
PC
PC Windows3
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 44Sony PlayStation 31
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 11PlayStation Portable1
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft XBOX ONE4Microsoft Xbox 3601
Microsoft Xbox
Mobile
Android5Apple iOS5Windows Phone2
Nintendo
Nintendo Switch1
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS3
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
Więcej
Mniej
Akcji
Zręcznościowe5
Bijatyki
RPG3
Strategiczne
Przygodowe1
Sportowe
Wyścigi
Symulacje2 Logiczne2
Towarzyskie
Kingdom Hearts III
Kingdom Hearts III

RPG 29 stycznia 2019

Trzecia pełnoprawna odsłona popularnej serii gier jRPG zapoczątkowanej w 2002 roku. Kingdom Hearts III jest zwieńczeniem historii rozgrywającej się w oryginalnym uniwersum fantasy, stanowiącym połączenie świata filmów i seriali Disneya ze światem cyklu Final Fantasy. Bohaterami gry są ponownie znani z poprzednich części serii: Sora, Riku i Kairi oraz postacie takie jak Miki, Donald czy Goofy. W trakcie zabawy jesteśmy zaś świadkami ostatecznego starcia pomiędzy światłem i mrokiem, uosabianym przez nową wersję organizacji o nazwie XIII, na czele której stanął wskrzeszony mistrz Xehanort. Mimo wyraźnie poprawionej oprawy graficznej, Kingdom Hearts III wykorzystuje mechanikę i system walki z poprzednich odsłon serii. Akcję obserwujemy więc z perspektywy trzecioosobowej, zaś podczas toczących się w czasie rzeczywistym starć możemy liczyć na wsparcie przynajmniej dwóch sojuszników dysponujących własnym zestawem umiejętności.

PS4XONE

Kingdom Hearts III Re:Mind
Kingdom Hearts III Re:Mind

RPG 23 stycznia 2020

Duży fabularny dodatek do Kingdom Hearts III. RE:Mind zawiera historię rozszerzającą podstawkę, wraz z trójką grywalnych bohaterów w nowych scenariuszach, a także kolejnymi transformującymi się broniami i niewidzianymi wcześniej przeciwnikami.

PS4XONE

Kinect Rush: Przygoda ze studiem Disney Pixar
Kinect Rush: Przygoda ze studiem Disney Pixar

Zręcznościowe 20 marca 2012

Kompilacja minigier zręcznościowych, których akcja toczy się w światach wykreowanych na potrzeby najpopularniejszych filmów animowanych, tworzonych przez tytułową wytwórnię Pixar. Produkcja jest odświeżoną wersją gry Kinect Rush: A Disney Pixar Adventure, a w przeciwieństwie do pierwowzoru wymagającego do działania sensora ruchu Kinect, pozwala na zabawę zarówno przy użyciu drugiej generacji tego czujnika, jak i z wykorzystaniem pada.

PCXONEX360

Disney's Hercules
Disney's Hercules

Zręcznościowe 1 stycznia 1997

Dwuwymiarowa platformówka na podstawie filmu animowanego wytwórni Walta Disneya. Wcielamy się w rolę Herkulesa, który próbuje udowodnić, że jest godzien zasiadania na Olimpie wraz z bogami. W tym celu pokonujemy licznych przeciwników znanych z mitologii, skaczemy po półkach skalnych i przygotowujemy się na ostateczne starcie z Hadesem.

PCPS3PSP

Disney Classic Games: Aladdin and The Lion King
Disney Classic Games: Aladdin and The Lion King

Zręcznościowe 29 października 2019

Kolekcja dwóch klasycznych platformówek 2D. Obie gry wchodzące w skład pakietu Disney Classic Games: Aladdin and The Lion King oferują opcjonalne ułatwienia rozgrywki oraz ulepszoną oprawę graficzną. Można jednak również bawić się w ich oryginalne, niezmienione wersje.

PCPS4XONESwitch

Disney Crossy Road
Disney Crossy Road

Zręcznościowe 4 kwietnia 2016

Mobilna gra zręcznościowa free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami od studia Hipster Whale, tj. twórców oryginalnego Crossy Road. Disney Crossy Road oferuje identyczną mechanikę co poprzednik. Zadaniem gracza jest bezpieczne przeprowadzanie postaci przez ulicę lub rzekę. Nie jest to łatwe, gdyż drogi są pełne rozpędzonych samochodów i pociągów, a także innych przeszkód. Samo sterowanie jest jednak banalnie proste i sprowadza się do skakania do przodu oraz skręcania w lewo lub prawo. Trasy generowane są losowo i nigdy się nie kończą, a zabawa toczy się do momentu, w którym gracz popełnia błąd. W każdej rozgrywce chodzi więc o to, aby zajść dalej niż poprzednio i w ten sposób poprawić dotychczasowy rekord – swój lub innych graczy. Grę Disney Crossy Road od oryginału odróżniają dostępne postacie, pochodzące z filmów wytwórni Disney i Pixar, takie jak Myszka Miki, Kaczor Donald, Mufasa czy Buzz Astral. Kolejnych bohaterów odblokowujemy za pomocą mikropłatności lub monet zebranych w trakcie rozgrywki.

ANDiOS

Mickey's Wild Adventure
Mickey's Wild Adventure

Zręcznościowe 1 marca 1996

Platformówka 2D z kultową Myszką Miki w roli głównej, symbolem wytwórni Disneya. Tytuł jest lekko zmodyfikowaną konwersją gry, która ukazała się w 1994 roku, jako Mickey Mania: The Timeless Adventures of Mickey Mouse, na konsolach 16-bitowych.

PS1

Kingdom Hearts: VR Experience
Kingdom Hearts: VR Experience

Przygodowe 23 stycznia 2019

Interaktywny film o serii Kingdom Hearts wykorzystujący technologię rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR. Kingdom Hearts: VR Experience pozwala doświadczyć najważniejszych wydarzeń z historii cyklu.

PS4

Disney Magical World
Disney Magical World

Symulacje 1 sierpnia 2013

Gra rodzinna, która zaprasza najmłodszych graczy do magicznego świata bajek Disneya. Disney Magical World jest dziełem japońskiego studia h.a.n.d., przygotowanym z myślą o konsoli Nintendo 3DS. Produkcja jest wzorowana na takich popularnych markach, jak Harvest Moon czy Animal Crossing. Można ją więc określić mianem wesołego symulatora życia, w którym wcielamy się w swojego awatara Mii i spotykamy całą gamę postaci znanych z disnejowskich kreskówek: Kaczora Donalda, Myszkę Miki, Goofy’ego, Piotrusia Pana, Aladdina czy Herkulesa. Gracz może zajmować się rozmaitymi aktywnościami, np. pielęgnacją kwiatów, łowieniem ryb czy tańczeniem na balu. Możliwe jest również urządzenie i prowadzenie własnej kawiarni – jako właściciel lokalu możemy decydować o wszystkim: od wystroju wnętrz po menu. Od czasu do czasu pojawiają się rozmaite zadania specjalne, w których pomagamy słynnym bohaterom, szukamy ukrytych przedmiotów i walczymy z przeciwnikami. W grze nie zabrakło możliwości kupowania różnych akcesoriów i strojów oraz zbierania kolekcjonerskich kart Disneya.

3DS

Kingdom Hearts: Unchained X
Kingdom Hearts: Unchained X

RPG 2 września 2015

Mobilna wersja przeglądarkowej gry Kingdom Hearts X, należącej do jednej z najważniejszych marek jRPG-ów w katalogu wydawniczym firmy Square Enix. Aplikacja jest dostępna za darmo i zawiera opcjonalne mikropłatności. Pod względem fabularnym Kingdom Hearts: Unchained X jest prequelem serii Kingdom Hearts, a więc stanowi ciekawą propozycję nie tylko dla nowych graczy, lecz także dla fanów cyklu. Jest to również produkcja uproszczona względem podstawowych odsłon. Podczas rozgrywki trafiamy do rozmaitych lokacji inspirowanych bajkami Disneya, gdzie walczymy ze stworami znanymi jako Heartless. Sednem zabawy są turowe potyczki oparte na systemie medali. Podczas kolejki otrzymujemy jeden punkt akcji za każdy medal, w który wyposażona jest postać. Stukając w przeciwnika lub przeciągając palec po ekranie, wyprowadzamy atak w stronę pojedynczego wroga lub całej grupy. Ponadto możemy wykorzystywać specjalne zdolności zapewniane przez medale, dodatkowo rozwijane w trakcie rozgrywki. Baśniowy klimat Kingdom Hearts: Unchained X podkreśla rysunkowa grafika 2D.

ANDiOS

Disney Tsum Tsum
Disney Tsum Tsum

Logiczne 29 czerwca 2014

Logiczna układanka typu match-3, stworzona na licencji pluszaków Disney Tsum Tsum. Rozgrywka nie różni się zbytnio od innych przedstawicieli gatunku i polega na łączeniu ze sobą przynajmniej trzech takich samych elementów, dzięki czemu zdobywamy punkty.

ANDiOS

Disney Art Academy
Disney Art Academy

Logiczne 7 kwietnia 2016

Kolejna aplikacja z zapoczątkowanej na konsolce Nintendo 3DS serii Art Academy, będącej cyklem gier edukacyjnych, starających się nauczyć nas rysowania. W przeciwieństwie do poświęconego Pokemonom pierwowzoru, tym razem stajemy przed zupełnie nowym wyzwaniem, ucząc się malować ponad 80 postaci, znanych z filmów animowanych duetu Disney/Pixar. Mechanika zabawy w Disney Art Academy nie zmieniła się, a całość ma postać cyklu lekcji, w których mając do dyspozycji wszystkie niezbędne narzędzia, stopniowo poznajemy coraz bardziej zaawansowane techniki rysowania. Całość uzupełnia swobodny tryb Free Paint, pozwalający na tworzenie dowolnych obrazów wedle własnego uznania, a także znane z pierwowzoru funkcje społecznościowe, dzięki którym możemy udostępniać nasze dzieła za pośrednictwem Miiverse oraz portali typu społecznościowych.

3DS

Disney Magical World 2
Disney Magical World 2

Symulacje 14 października 2016

Kolejna odsłona cyklu bajkowych symulatorów życia, opartych na filmach animowanych wytwórni Disney. Podobnie jak poprzedniczka, Disney Magical World 2 powstał z myślą o konsoli Nintendo 3DS. Tym razem gracze mają okazję odwiedzić sześć zróżnicowanych środowisk, w tym światy z Krainy Lodu i z Kubusia Puchatka. Rozgrywka opiera się na sprawdzonych zasadach, wzorowanych na takich seriach, jak Animal Crossing i Harvest Moon. Gracz angażuje się w rozmaite aktywności, takie jak sadzenie kwiatków, praca górnika czy sterowanie skuterem wodnym. W zadaniach tych niesiemy pomoc bohaterom znanym z bajek Disneya: Myszce Miki. Elsie, Goofy’emu, Kaczorowi Donaldowi, syrence Ariel i innym. Poza tym przychodzi nam walczyć z przeciwnikami i bawić się w poszukiwacza skarbów. Wygląd naszego awatara możemy dostosować do własnych upodobań przy pomocy szerokiej gamy ubrań i akcesoriów — podobnie jest z wirtualnym domem i kawiarnią. Akcja Disney Magical World 2 na Nintendo 3DS prezentowana jest w pełnym trójwymiarze, a efekt ten potęguje dodatkowo ekran 3D konsoli.

3DS