Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPSPPS3
Okładka Disney's Hercules (PC)
OkładkaDisney's Hercules (PC)

Disney's Hercules

Disney's Action Game Hercules

Dwuwymiarowa platformówka na podstawie filmu animowanego wytwórni Walta Disneya. Wcielamy się w rolę Herkulesa, który próbuje udowodnić, że jest godzien zasiadania na Olimpie wraz z bogami.

Zręcznościowe | platformówki | filmy animowane | mitologia | 2D | Disney

Disney's Hercules Premiera

1sty1997

PC

22sty2009

PS3 PSP

Gra Disney's Action Game Hercules, znana również pod krótszym tytułem Disney's Hercules, to platformówka 2D, w której większość czasu spędzamy na poruszaniu się po niebezpiecznych zboczach i platformach, pokonując zastępy przeciwników zsyłanych przez wystawiających nas na próbę greckich bogów. Od czasu do czasu perspektywa ulega zmianie i zamiast obserwować akcję z boku, kamera jest umieszczana za plecami głównego bohatera biegnącego przed siebie.

Fabuła gry pokrywa się z historią zaprezentowaną w kinowym filmie animowanym stworzonym przez wytwórnię Disney. Główny bohater jest znanym z mitologii greckiej synem władcy Olimpu Zeusa oraz śmiertelniczki Alkmeny. Powszechnie uważany za najsilniejszego człowieka na Ziemi musi udowodnić swoją potęgę bogom, aby dołączyć do ich grona. Nie wszystkim jednak podoba się ten pomysł. Na swojej drodze ku wiecznej chwale Herkules zmierzy się między innymi z samym Hadesem oraz jego licznymi sługami.

Pod względem rozgrywki, gra Disney's Action Game Hercules nie odbiega w większym stopniu od innych platformówek. Do eliminowania przeciwników wykorzystujemy miecz oraz pięści. Z czasem znajdujemy ulepszenia broni pozwalające tymczasowo miotać błyskawice czy zadawać obrażenia od ognia. W rogu ekranu widzimy pasek życia, który uzupełniamy pijąc z porozrzucanych po poziomach pucharów. W trakcie dostępnych dziesięciu etapów stajemy w szranki z licznymi bossami. Obok Hadesa zaliczają się do nich, między innymi, Centaur, Minotaur czy Hydra.

Gra Disney's Action Game Hercules posiada kreskówkową oprawę graficzną zgodną z filmowym pierwowzorem. Do jej przygotowania wykorzystano paletę 256 kolorów.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 132 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Disney's Hercules: Odpowiednia dla każdego wieku.

Disney's Hercules Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC
PS3
PSP