Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Disney's Aladdin (PC)
OkładkaDisney's Aladdin (PC)

Disney's Aladdin PC

Gra zręcznościowa, oparta o fabułę filmu pod tym samym tytułem. Wcielamy się w rolę Aladyna, młodego złodziejaszka z miasta Agrabah, który na skutek niecnych knowań złego wezyra Jaffara, musi zdobyć magiczną lampę z mitycznej Jaskini Cudoów.

Akcji | platformówki | filmy animowane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Disney's Aladdin Premiera PC

21maja1994

producent: Virgin Interactive Entertainment wydawca: Disney Interactive Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Zły wezyr Jaffar, pełniący zaszczytną funkcję doradcy sułtana, planuje przejąć kontrolę nad baśniowym królestwem. Do spełnienia swych niecnych zamiarów niezbędny mu jest pewien artefakt, magiczna lampa zlokalizowana w Jaskini Cudów. Jaffar odkrywa, że przedmiot może być zabrany tylko przez Aladyna, młodego złodziejaszka, który za swoje uczynki poszukiwany jest w mieście Agrabah. O tym, jak potoczą się dalsze losy chłopca, lampy, Jaffara oraz pięknej księżniczki Jasmine, która ze wzajemnością zakochuje się w głównym bohaterze, zadecyduje gracz. Fabuła programu nawiązuje do pełnometrażowego filmu rysunkowego pod tym samym tytułem, w kilku miejscach dodając nieznane wcześniej wątki.

Gra ma charakter wybitnie zręcznościowy. Aladyn może skakać, eksterminować przeciwników z bliskiej odległości za pomocą szabli, a także rzucać zbierane tu i ówdzie jabłka, które posłużą do ataków z dystansu. Gracz będzie miał także okazję przelecieć się magicznym dywanem i spróbować szczęścia w licznych planszach bonusowych, w których pokieruje sympatyczną małpką Abu. Program podzielono na kilkanaście etapów, w których odkrywane są kolejne części fabuły. Po ukończeniu każdego z nich bierze się udział w loterii, która pozwoli wygrać dodatkowe „życia”, diamenty lub jabłka.

Oprawa audiowizualna, jak zwykle u Disney’a pierwszorzędna. Postacie bohaterów są duże, dobrze animowane, na uwagę zwraca również niezwykle płynny scrolling. Naszym zmaganiom towarzyszy cały czas muzyka oraz bogaty zestaw efektów dźwiękowych. Wszystkie plansze wykonane są bardzo starannie i co najważniejsze, nie rażą monotonią. Aladdin, w przeciwieństwie do innych platformówek, zaskakuje cały czas ciekawymi rozwiązaniami, dzięki czemu tradycyjna akcja z „chodzeniem w prawo” nabiera zupełnie nowej jakości.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 154 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Disney's Aladdin: Odpowiednia dla każdego wieku.