Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS1PC
Okładka Disney's Aladdin in Nasira's Revenge (PS1)
OkładkaDisney's Aladdin in Nasira's Revenge (PS1)

Disney's Aladdin in Nasira's Revenge

Alladyn Zemsta Naziry

Alladyn Zemsta Naziry to trójwymiarowa platformówka oparta na licencji popularnej serii filmów animowanych. Gracze wcielają się w Alladyna, którego przyjaciele zostali porwani przez przebiegłą Nazirę.

Zręcznościowe | TPP | platformówki | filmy animowane | platformówki 3D | bajki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Disney's Aladdin in Nasira's Revenge Premiera

1gru2000

PS1

8gru2000

PC

Gry podobne do Disney's Aladdin in Nasira's Revenge

Rayman 2: The Great Escape

Bubsy 3D

Attack of the Saucerman!

Disney's Aladdin in Nasira's Revenge to trójwymiarowa platformówka opracowana przez studio Argonaut Games. Wydanie tej produkcji na komputerach osobistych wzięła na swoje barki firma Disney Interactive, z kolei na konsoli PlayStation 1 pojawiła się ona nakładem firmy Sony Computer Entertainment.

Fabuła

Disney's Aladdin in Nasira's Revenge bazuje na licencji popularnych filmów animowanych, opowiadających o przygodach dzielnego Alladyna. Akcja tej produkcji została osadzona pomiędzy wydarzeniami przedstawionymi w drugiej i trzeciej części filmowej serii.

Po śmierci złowrogiego Jafara miasto Agrabah po raz kolejny wpadło w tarapaty. Siostra owego czarnoksiężnika, czyli tytułowa Nazira, zamierza bowiem przywrócić go do życia. W tym celu przejmuje pałac i porywa Sułtana oraz Księżniczkę Jasminę, a następnie zmusza Alladyna do współpracy. Chcąc uratować swoich przyjaciół, bohater musi dla niej zdobyć starożytne artefakty, które, jak wierzy, pozwolą jej na wskrzeszenie Jafara i ostateczny podbój świata.

Mechanika

W wydanym na platformie PC i PS1 Disney’s Aladdin in Nasira’s Revenge akcję obserwujemy z kamery podążającej za postacią (TPP). W trakcie rozgrywki wcielamy się zarówno w Alladyna, jak i we wspomnianą wcześniej Jasminę oraz małpkę Abu. W trakcie zabawy przemierzamy zróżnicowane lokacje, skaczemy po platformach i unikamy pułapek, a także kolekcjonujemy złote monety. Poszczególni protagoniści dysponują odmiennymi umiejętnościami – podczas gdy Alladyn doskonale radzi sobie w starciach z przeciwnikami, Abu może wspinać się po ścianach i skakać na większe odległości, z kolei Jasmina potrafi ukrywać się przed czujnym wzrokiem adwersarzy. Zabawę urozmaicają minigry czekające na końcu każdego etapu, jak surfowanie, jazda na deskorolce czy skakanie po chmurach.

Kwestie techniczne

Zaletą Disney’s Aladdin in Nasira’s Revenge jest trójwymiarowa grafika, którą utrzymano w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,6 / 10 na podstawie 328 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Disney's Aladdin in Nasira's Revenge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Alladyn Zemsta Naziry Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166MHz
  • 32MB RAM
PC
PS1