Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS1
Okładka Bubsy 3D (PS1)

Bubsy 3D PS1

Jedna z pierwszych platformówek 3D, które ukazały się na rynku. Tytuł opowiada historię antropomorficznego rysia, który próbuje wydostać się z obcego świata i wrócić na Ziemię.

Zręcznościowe | platformówki 3D

Sony PlayStation 1
Okładka Bubsy 3D (PS1)

producent: Bend Studio

wydawca: Accolade

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

25listopada1996

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bubsy 3D to jedna z pierwszych platformówek w 3D, które ukazały się na rynku. Produkcja stanowi czwartą odsłonę cyklu o przygodach tytułowego bohatera. Poprzednie były platformówkami 2D i ukazały się na konsolach 16-bitowych.

Fabuła

Antropomorficzny ryś Bubsy zostaje uprowadzony z Ziemi przez przedstawicieli rasy Woolies. Szczęśliwie udaje mu się uciec z niewoli. Na ich rodzinnej planecie, Rayon, rozpoczyna żmudne poszukiwania atomów i części rakiety, za pomocą których planuje wrócić do domu. W realizacji planu przeszkodzić próbują mu rządzące światem królowe, Poly i Esther, a także dziesiątki ich poddanych.

Mechanika

Bubsy 3D to jedna z pierwszych platformowych gier trójwymiarowych w historii. Posiadacze konsoli trafiają na sporych rozmiarów plansze, gdzie sterując tytułowym bohaterem próbują zebrać określoną liczbę elementów. Po drodze muszą pokonać dziesiątki wrogów, których eliminują wskakiwaniem na nich, a także poradzić sobie z licznymi wyzwaniami zręcznościowymi. Autorzy dla urozmaicenia zabawy przygotowali kilka map, w których akcja dzieje się pod wodą. Wówczas gracze muszą zwracać uwagę nie tylko na limit trzech żyć Bubsy’ego, ale również na wskaźnik poziomu tlenu, którym dysponuje.

Tryby gry

Obok głównego modułu, w którym prezentowana jest historia Bubsy’ego, pracownicy studia Eidetic przygotowali też tryb zabawy dla dwóch osób. W nim gracze rywalizują na podzielonym ekranie, próbując zebrać wskazaną liczbę atomów w jak najkrótszym czasie.

Kwestie techniczne

Bubsy 3D to nie tylko jedna z pierwszych platformówek 3D, które zostały wydane, ale też jedna z najgorzej ocenianych produkcji w bibliotece platformy PS1. Głosu tytułowemu bohaterowi, a także wszystkim innym postaciom z krainy Rayon, udzieliła Lani Minella, która w kolejnych latach nagrała też kwestie m.in. do Darksiders, Diablo II czy Borderlands.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 2,6 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Bubsy 3D

odpowiednia dla każdego wieku