Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2019, 16:49

autor: Adrian Werner

Aladdin i The Lion King - powstaną remastery klasycznych platformówek [Aktualizacja]

Firma Disney Games zapowiedziała Disney Classic Games: Aladdin and The Lion King, czyli kolekcję zawierającą zremasterowane wersje dwóch klasycznych 16-bitowych platformówek 2D.

Wydany na Sega Genesis Aladdin był jedną z najładniejszych 16-bitowych platformówek. - Aladdin i The Lion King - powstaną remastery klasycznych platformówek [Aktualizacja] - wiadomość - 2019-08-29
Wydany na Sega Genesis Aladdin był jedną z najładniejszych 16-bitowych platformówek.

Aktualizacja:

Poranne doniesienia znalazły pokrycie w rzeczywistości i firma Disney Games zapowiedziała Disney Classic Games: Aladdin and The Lion King. Premiera nastąpi jesienią tego roku.

Potwierdziły się wszystkie wcześniejsze informacje, ale było też kilka nowych konkretów. Poza wersjami na konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch zapowiedziano również wydanie na PC.

Inną ciekawostką jest fakt, że będziemy mogli wybrać między wersjami każdej z tych gier z konsol Sega Genesis, Game Boy oraz Super Game Boy. W przypadku The Lion King do tego dojdzie jeszcze edycja z SNES.

W obu tytułach dostępna będzie opcja szybkiego zapisu stanu gry oraz przewijania czasu wstecz. Dodatkowo Aladdin ma zaoferować ulepszoną rozgrywkę i poprawki błędów. Produkcja wzbogacona też zostanie o specjalne demo, pokazywane na targach przed premierą.

Poprzednia wiadomość:

Do sieci wyciekły informacje o remasterach klasycznych platformówek Aladdin oraz The Lion King. Obie produkcje sprzedawane mają być w jednym zestawie i trafią na konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Możliwe, że kolekcja dostępna będzie również na PC. Premiera zaplanowana została na jesień tego roku.

Informacje te pochodzą z imprezy 2019 GME Conference organizowanej przez sieć sklepów GameStop. Podczas niej odbyła się prezentacja za zamkniętymi drzwiami i jeden z jej uczestników zrobił po cichu zdjęcie, dzięki czemu dowiedzieliśmy się o istnieniu remasterów.

Źródło: GameXplain. - Aladdin i The Lion King - powstaną remastery klasycznych platformówek [Aktualizacja] - wiadomość - 2019-08-29
Źródło: GameXplain.

Obie gry zaoferują odświeżoną oprawę wizualną w 1080p, ale nie zabraknie również opcji zabawy w oryginalnej rozdzielczości. Gracze będą mogli przeskakiwać do dowolnej sekcji tych produkcji oraz włączyć tryb automatyczny, który pokaże jak przejść dany segment.

Przypomnijmy, że Disney's Aladdin to dwuwymiarowa platformówka opracowana przez studio Virgin Games, która ukazała się w 1993 roku na Sega Genesis, a potem została przeniesiona na komputery PC i Amiga. Warto wspomnieć, że równolegle pod tym samym tytułem na SNES wydano zupełnie inną produkcję, stworzoną przez firmę Capcom.

Z kolei Disney's The Lion King to również platformówka 2D, która ukazała się w 1994 roku na SNES i Sega Genesis, a potem została przeniesiona m.in. na komputery PC i Amiga oraz konsole NES, Master System, Game Boy oraz Game Gear. Projekt stworzyło studio Westwood, znane głównie z serii RTS Command & Conquer.

  1. Kultowe gry dzieciństwa – wspominamy najbardziej wciągające tytuły sprzed lat