Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Disney The Lion King (PC)

Disney The Lion King PC

Platformówka oparta na filmie animowanym pod tytułem Król Lew. W trakcie zabawy w Disney The Lion King wcielamy się w lwa Simbę, którego zadaniem jest pozbawienie władzy uzurpatora tronu królewskiego – Skazy.

Zręcznościowe | platformówki | filmy animowane | 2D | elementy przygodowe

PC Windows
Okładka Disney The Lion King (PC)

producent: Westwood Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8grudnia1994

Disney The Lion King jest klasyczną platformówką opracowaną przez zespół Westwood Studios. Tytuł pojawił się między innymi na platformie PC.

Fabuła

Historia przedstawiona w grze Disney The Lion King została oparta na fabule filmu animowanego pod tytułem Król Lew – pozycja stara się możliwie najwierniej odtworzyć zaprezentowane w nim wydarzenia. W trakcie rozgrywki wcielamy się w lwa Simbę, którego celem jest zrzucenie z tronu Skazy – uzurpatora winnego śmierci Mufasy, czyli ojca naszego podopiecznego. W toku przygody obserwujemy przemianę głównego bohatera – od młodego i dość nieporadnego kociaka, po dumnego i silnego lwa.

Mechanika

W wydanym na platformie PC Disney The Lion King na ukończenie czeka dziesięć głównych etapów, osadzonych w miejscach znanych z filmowego oryginału; ich dopełnieniem są poziomy bonusowe, w których przejmujemy kontrolę nad Timonem i Pumbą.

W trakcie rozgrywki akcja jest prezentowana z boku (wyjątek stanowi misja The Stampede, w której Simbę, uciekającego przed stadem antylop, obserwujemy z przodu). Zabawa polega na podążaniu w prawo, przeskakiwaniu po platformach oraz unikaniu pułapek czyhających na protagonistę. W toku zmagań stawiamy też czoła przeciwnikom – choć młody Simba unicestwia adwersarzy, skacząc im na głowy, z biegiem czasu uczy się ryczeć i ogłuszać w ten sposób wrogów, rzucać nieprzyjaciółmi czy wreszcie drapać ich pazurami. Warto przy tym pamiętać, że bohater dysponuje ograniczoną liczbą żyć, które traci, kiedy wskaźnik jego zdrowia spadnie do zera.

Poza tym w trakcie zabawy zbieramy rozmaite robaki – podczas gdy jedne regenerują paski ryku i zdrowia, inne permanentnie je wydłużają oraz dają dostęp do wspomnianych wcześniej etapów bonusowych.

Kwestie techniczne

Pixelartowa grafika Disney The Lion King wciąż potrafi cieszyć oko, gdyż autorzy utrzymali ją w stylistyce znanej z filmowego oryginału. Podobać się mogą również aranżacje utworów takich jak I Just Can't Wait to Be King oraz Hakuna Matata, które towarzyszą nam w trakcie zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Gry podobne do Disney The Lion King

Wymagania wiekowe Disney The Lion King

odpowiednia dla każdego wieku

Aladdin i The Lion King - powstaną remastery klasycznych platformówek [Aktualizacja]
Aladdin i The Lion King - powstaną remastery klasycznych platformówek [Aktualizacja]

wiadomość28 sierpnia 2019

Firma Disney Games zapowiedziała Disney Classic Games: Aladdin and The Lion King, czyli kolekcję zawierającą zremasterowane wersje dwóch klasycznych 16-bitowych platformówek 2D.