Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS1
Okładka Mickey's Wild Adventure (PS1)

Mickey's Wild Adventure PS1

Platformówka 2D z kultową Myszką Miki w roli głównej, symbolem wytwórni Disneya. Tytuł jest lekko zmodyfikowaną konwersją gry, która ukazała się w 1994 roku, jako Mickey Mania: The Timeless Adventures of Mickey Mouse, na konsolach 16-bitowych.

Zręcznościowe | platformówki | Disney

Sony PlayStation 1
Okładka Mickey's Wild Adventure (PS1)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

1marca1996

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mickey's Wild Adventure to skonwertowana na PS1 wersja klasycznej platformówki 2D, która oryginalnie została wydana w 1994 roku na Super Nintendo, Segę Genesis i Segę CD jako Mickey Mania: The Timeless Adventures of Mickey Mouse. Tytuł ukazuje przygody tytułowego bohatera z wytwórni Disneya i nawiązuje do szeregu animacji z jego udziałem.

Fabuła

Przedstawione w grze przygody Myszki Miki nawiązują do siedmiu różnych animacji, w których wystąpił słynny bohater. Poszczególne poziomy i wyzwania umiejscowiono m.in. w realiach filmu Parowiec Willie z 1928 roku, Szalony Doktor z 1933 roku czy Książę i Żebrak z 1990 roku. W ramach poszczególnych map Miki musi stawić czoła charakterystycznym dla danej produkcji wyzwaniom i przeciwnikom.

Mechanika

Mickey's Wild Adventure to typowa platformówka 2D, w której bohater porusza się w lewo lub prawo i stawia czoła rozmaitym wyzwaniom zręcznościowym. Tytułowy heros może radzić sobie z napotkanymi oponentami na dwa sposoby: wskakując na nich lub używając kolorowych kulek, których ma ograniczone zasoby. W ramach każdego życia Miki ma pięć punktów zdrowia, co oznacza, że nie ginie już po pierwszym kontakcie z przeciwnikiem, jak ma to miejsce chociażby w serii Mario. Zabawę urozmaicają proste zadania logiczne oraz sporadyczne walki z bossami.

Kwestie techniczne

Przygotowana przez Traveller's Tales konwersja na PS1 zawiera kilka dodatkowych sekwencji na części map, bonusowy poziom, a także dostępny wyłącznie na konsoli Sony segment, w którym Miki musi uciekać przed olbrzymem, kierując się w stronę ekranu. Miłośnicy produkcji Disneya i dawnych animacji z popularnym bohaterem bez problemu zauważą nawiązania i klasyczne elementy z wydanych przed laty produkcji filmowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Mickey's Wild Adventure

Wymagania wiekowe Mickey's Wild Adventure

odpowiednia dla każdego wieku