Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacje3DS
Okładka Disney Magical World 2 (3DS)

Disney Magical World 2 3DS

Kolejna odsłona cyklu bajkowych symulatorów życia, opartych na filmach animowanych wytwórni Disney. Podobnie jak poprzedniczka, Disney Magical World 2 powstał z myślą o konsoli Nintendo 3DS.

Symulacje | dla dzieci | symulator życia | Disney | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Disney Magical World 2 (3DS)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

14października2016

14października2016

Nintendo eShop

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Disney Magical World 2 na 3DS jest kolejną odsłoną cyklu symulatorów życia, stworzonych we współpracy z wytwórnią Walta Disneya. Tym razem gracze mają okazję odwiedzić sześć zróżnicowanych środowisk pokroju świata z Krainy Lodu czy choćby miejsc znanych z Kubusia Puchatka.

Mechanika

Rozgrywka nie doczekała się rewolucyjnych zmian w porównaniu z pierwszą częścią serii, a jej schemat stanowi rozwinięcie idei spopularyzowanej przez takie tytuły, jak na przykład Animal Crossing lub Harvest Moon. Gracz eksploruje zatem zróżnicowane środowiska, a jego zadaniem jest pomoc rozmaitym bohaterom w rozwiązywaniu problemów ich dnia codziennego. W grze pojawiają się między innymi: Myszka Miki, Elsa, Goofy, Kaczor Donald, czy syrenka Ariel.

W trakcie rozgrywki przychodzi nam chociażby sadzić kwiatki, wcielić się w rolę górnika, zasiąść za sterami wodnego skutera, a także walczyć z przeciwnikami i bawić się w poszukiwacza skarbów. Podobnie jak miało to miejsce poprzednio, wygląd bohatera możemy dostosować do własnych upodobań, przy pomocy szerokiej gamy ubrań i akcesoriów — tyczy się to również domu protagonisty i prowadzonej przez niego kawiarni. Ponadto, przeżywane przygody możemy uwiecznić poprzez robienie fotografii.

Kwestie techniczne

Akcja Disney Magical World 2 na 3DS prezentowana jest w pełnym trójwymiarze, a efekt potęgowany jest przez ekran 3D konsoli. Pełna licencja wytwórni Walta Disneya pozwoliła na zaimplementowanie utworów muzycznych znanych z poszczególnych bajek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Disney Magical World 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.