Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Miitopia (3DS)

Miitopia 3DS

Gra jRPG opracowana przez firmę Nintendo.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Miitopia (3DS)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

8grudnia2016

28lipca2017

pudełko PL

28lipca2017

Nintendo eShop

Miitopia jest japońską grą RPG stworzoną na potrzeby 3DS. Stylistycznie tytuł nawiązuje do ludzików Mii, które od czasu premiery konsoli Nintendo Wii stanowią graficzną reprezentację każdego z graczy. Pomimo mocno kreskówkowej oprawy graficznej, produkcja jest dość mocno rozbudowana i pozwala na modyfikację umiejętności postaci w miarę czynionych w fabule postępów.

Fabuła

Dark Lord jest złym czarodziejem, który skradł twarze mieszkańców Królestwa Miitopii. Zadaniem gracza jest zebranie drużyny składającej się między innymi z postaci widniejących na liście przyjaciół, które można zaangażować do zabawy, a następnie wyruszenie na wyprawę, której celem jest pokonanie potężnego wroga i przywrócenie poddanym Miitopii ich twarzy.

Mechanika

Gra jest jednym z typowych przedstawicieli japońskiej szkoły RPG, choć wykonywane przez nie profesje, takie jak złodziej czy kleryk, są standardowe dla gatunku. Eksploracja świata polega na przemierzaniu sporej wielkości krainy, której kolejne części odblokowujemy wraz z postępami rozgrywki. Wszystkie starcia toczą się w systemie turowym. Przyrost punktów doświadczenia pozwala na zwiększanie atrybutów członków drużyny i ich umiejętności oraz czarów. Jedną z unikalnych mechanik programu jest wskaźnik przyjaźni poszczególnych postaci w drużynie. Jeśli jest on wystarczająco wysoki, w trakcie starć pojawi się możliwość wykonywania specjalnych, wspólnych ataków.

Miitopia pozwala na wykorzystanie ludzików Mii reprezentujących znajomych z listy przyjaciół. W trakcie rozgrywki pojawia się też wiele mini-gierek, w trakcie których możemy przetestować własną sprawność manualną. Całość utrzymana jest w humorystycznym tonie.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry jest w pełni trójwymiarowa, jednak większość akcji rozgrywa się na jednym planie. Poza tym tytuł nie zmusza konsoli do wylewania z siebie siódmych potów, prezentując się dość prosto, ale i bardzo schludnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Wymagania wiekowe Miitopia

odpowiednia dla każdego wieku