Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DSSwitch
Okładka Miitopia (3DS)
OkładkaMiitopia (3DS)

Miitopia

Gra jRPG opracowana przez firmę Nintendo. W trakcie zabawyw Miitopia przejmujemy kontrolę nad awatarem Mii i zbieramy drużynę bohaterów, dbając o wskaźnik przyjaźni pomiędzy poszczególnymi członkami zespołu.

RPG | fantasy | turowe | humorystyczne | reedycje/remastery/remaki | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Miitopia Premiera

8gru2016

3DS

21maj2021

Switch

producent: Nintendo wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s.

Miitopia jest japońską grą RPG pierwotnie stworzoną na potrzeby konsoli przenośnej Nintendo 3DS. Tytuł nawiązuje do systemu Mii, wprowadzonego za czasów konsoli Nintendo Wii i pozwalającego graczom na stworzenie własnych awatarów. Za produkcję i wydanie gry odpowiada firma Nintendo.

Fabuła

Zły czarodziej (zwany Dark Lordem) skradł twarze mieszkańców Królestwa Miitopii. Zadaniem gracza jest zebranie drużyny (składającej się między innymi z postaci użytkowników z list znajomych, które mogą dołączyć do zabawy), a następnie wyruszenie na wyprawę w celu zwrócenia wszystkim ich skradzionych twarzy.

Mechanika

Gra typowym przedstawicielem tzw. jRPG. Eksplorujemy świat wraz z drużyną złożoną z reprezentantów typowych dla gatunku klas (złodzieja, maga etc.) oraz toczymy starcia w systemie turowym. Za to zyskujemy punkty doświadczenia, które pozwalają na zwiększanie atrybutów bohaterów, ich umiejętności oraz dostępnych czarów.

Jedną z unikalnych mechanik Miitopii jest wskaźnik przyjaźni poszczególnych postaci w drużynie. Jeśli jest on wystarczająco wysoki, w trakcie starć pojawia się możliwość wykonywania specjalnych, kombinowanych ataków. Gra pozwala też na wykorzystanie ludzików Mii reprezentujących użytkowników z naszej listy znajomych. Zabawę urozmaica wiele minigier, w trakcie których możemy się sprawdzić w ramach aktywności pobocznych. Całość utrzymana jest w humorystycznym tonie, który mogą potęgować niepoważne kreacje Mii naszych przyjaciół..

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Miitopii jest w pełni trójwymiarowa, aczkolwiek większość akcji rozgrywa się na jednym planie. Stylistycznie całość prezentuje się prosto, ale i bardzo schludnie.

Tryb gry: single player  

Miitopia cena w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Miitopia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
3DS
Switch