Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Paper Mario: The Origami King (Switch)

Paper Mario: The Origami King Switch

Kolejna część spin-offowej serii Paper Mario, łącząca cechy gatunku RPG i platformówki. W Paper Mario: The Origami King wąsaty hydraulik udaje się do świata origami i musi uratować księżniczkę Peach z rąk króla Olly’ego.

RPG | turowe | platformówki | elementy zręcznościowe | Mario | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Paper Mario: The Origami King (Switch)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji Switch:

17lipca2020

17lipca2020

pudełko PL

17lipca2020

Nintendo eShop

Paper Mario: The Origami King jest szóstą odsłoną serii Paper Mario i pierwszą, która ukazała się na konsoli Nintendo Switch. Gra jest humorystyczną hybrydą gatunkową, czerpiącą pełnymi garściami z turowych RPG-ów i tradycyjnych platformówek z popularnym hydraulikiem w roli głównej.

Fabuła

Akcja Paper Mario: The Origami King rozgrywa się w królestwie origami, które zostało opanowane przez Olly’ego oraz jego armię papierowych żołnierzy. Księżniczka Peach została uwięziona w odległym zamku i Mario musi kolejny raz znaleźć sposób na uratowanie jej, współpracując z takimi towarzyszami, jak Luigi, Bowser, Toad i Olivia, siostra króla Olly’ego.

Mechanika

Paper Mario: The Origami King jest wierne RPG-owym korzeniom cyklu i jednocześnie kładzie duży nacisk na eksplorację świata oraz szeroko ujętą przygodę z zagadkami środowiskowymi i etapami platformowymi. W grze nie zabrakło również charakterystycznych dla serii humorystycznych akcentów.

Jedną z największych nowości są mocno rozciągające się papierowe ramiona, które wykorzystujemy do interakcji z otoczeniem oraz rozwiązywania łamigłówek i mini-gier. Zmiany zaszły również w turowym systemie walki. Starcia toczą się na okrągłych arenach i wymagają od gracza zarówno logicznego myślenia, jak i sprytu, by ustawiać przeciwników w jednym rzędzie i zmaksymalizować zadawane im obrażenia.

Kwestie techniczne

Grafika jest połączeniem trójwymiarowego środowiska z papierowymi postaciami, co nadaje grze unikatowego stylu. W trakcie rozgrywki przemierzamy obszerny, kolorowy i zróżnicowany świat, sterując „papierowym” modelem Mario i jego towarzyszy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 6,6 GB

Ocena czytelników: 3,7 / 10 na podstawie 158 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 219,90 PLN

Gry podobne do Paper Mario: The Origami King

Klasyfikacja PEGI Paper Mario: The Origami King

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.