Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Bravely Default II (Switch)

Bravely Default II Switch

Bravely Default 2

Klasyczna gra jRPG, będąca sequelem dwóch hitów z gatunku Bravely Default oraz Bravely Second, które wydane zostały na Nintendo 3DS. Bravely Default 2 zostało stworzone i wydane przez firmę Square-Enix.

RPG | TPP | fantasy | turowe | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Bravely Default II (Switch)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

26lutego2021

26lutego2021

pudełko PL

26lutego2021

Nintendo eShop

Bravely Default II to kolejna odsłona serii jRPG, która narodziła się w 2012 roku na konsoli Nintendo 3DS. Za stworzenie i wydanie tytułu odpowiada japońska firma Square Enix, odpowiedzialna m.in. za poprzednie gry z cyklu – Bravely Default: The Flying Fairy oraz Bravely Second: End Layer.

Fabuła

Głównym bohaterem Bravely Default II jest młody marynarz o imieniu Seth, który rozbija się na wybrzeżu kontynentu Excillant. Bohater spotyka Glorię, księżniczkę, która opuściła swoje królestwo, gdy zostało ono zaatakowane przez wrogie siły. Wraz z dwojgiem innych Bohaterów Światła (ang. Heroes of Light) – Elvisem i Adelle – protagoniści starają się uratować krainę przed grożącym jej niebezpieczeństwem.

Mechanika

Bravely Default II jest dość klasycznym tytułem jRPG, w którym akcję najczęściej obserwujemy z góry (położenie kamery zmienia się, ale na ogół pokazuje nam ona bohaterów z pewnego oddalenia). Rozgrywka polega na eksplorowaniu lokacji, rozmawianiu z postaciami, wykonywaniu zadań i walce z przeciwnikami.

Starcia w omawianej produkcji zostały zrealizowane w systemie turowym. Kluczową rolę ogrywa tu łączenie umiejętności poszczególnych bohaterów. W grze można znaleźć rozbudowany system karier (klas postaci), dzięki którym w miarę postępów w rozgrywce uczymy się szeregu odmiennych zdolności. Co ciekawe, pokonując bossów możemy odblokowywać kolejne role, takie jak Bard czy Vanguard, zwiększając tym samym wachlarz dostępnych możliwości.

Tryby gry

W Bravely Default II możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna.

Kwestie techniczne

Bravely Default II posiada bardzo ładną, trójwymiarową oprawę graficzną. Pomimo pozornej technologicznej prostoty gry, twórcom udało się wykreować bardzo barwny świat, który nawiązuje wyglądem do dwuwymiarowych ilustracji (choć jest wykonany w pełnym 3D). Nieco gorzej wypadają walki, w trakcie których bardziej rzucają się w oczy niska szczegółowość modeli czy ubogie animacje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 12,7 GB

Oczekiwania czytelników: 7.2 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 229,90 PLN

Gry podobne do Bravely Default II

Klasyfikacja PEGI Bravely Default II

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Bravely Default 2, kontynuacja hitu z 3DS-a, trafi na Switcha
Bravely Default 2, kontynuacja hitu z 3DS-a, trafi na Switcha

wiadomość13 grudnia 2019

Firma Square Enix zapowiedziała Bravely Default II, klasyczne jRPG, które jest sequelem dwóch wydanych na Nintendo 3DS gier: Bravely Default oraz Bravely Second. Tytuł ukaże się w 2020 roku na konsoli Nintendo Switch.