Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4Switch
Okładka Oninaki (PC)

Oninaki

Gra jRPG akcji, w której wcielamy się w bohatera imieniem Kagachi – jednego z Obserwatorów pilnujących porządku w świecie żywych i pomagających umarłym błąkającym się po zaświatach. Na tle wcześniejszych gier studia Tokyo RPG Factory Oninaki wyróżnia zręcznościowy system walki.

RPG | TPP | fantasy | widok izometryczny | RPG akcji | jRPG

Okładka Oninaki (PC)

data premiery gry:

22sie2019

PC PS4 Switch

Oninaki to gra RPG akcji, wydana przez firmę Square Enix. Za jej opracowaniem stoi studio Tokyo RPG Factory, w którego portfolio można znaleźć takie tytuły, jak I am Setsuna oraz Lost Sphear.

Fabuła

Oninaki przenosi nas do fantastycznego świata, gdzie po śmierci każdą duszę czeka reinkarnacja. By jednak mogła ona rozpocząć nowe życie, najpierw muszą zostać zerwane więzy łączące ją z poprzednim, a jej bliscy nie mogą sobie pozwolić na żałobę. W przeciwnym wypadku dusze nazywane Zagubionymi błąkają się po pełnych niebezpieczeństw zaświatach.

Głównym bohaterem gry jest Kagachi – jeden z Obserwatorów dysponujących zdolnością przemieszczania się pomiędzy krainami żywych i umarłych, których zadanie polega na pilnowaniu porządku w tym pierwszym oraz pomaganiu Zagubionym.

Mechanika

W Oninaki akcję ukazano z lotu ptaka. W trakcie zabawy przemierzamy różnorodne lokacje, a prowadząc rozmowy z zamieszkującymi je postaciami neutralnymi przyjmujemy kolejne zadania. W wielu z nich czekają na nas także liczni adwersarze, których eliminujemy, korzystając zarówno z szerokiego wachlarza broni białej, jak i magicznych zdolności. Te ostatnie zapewniają nam właśnie uratowane dusze, w ramach podziękowania za udzieloną im pomoc.

W przeciwieństwie do wcześniejszych dzieł studia Tokyo RPG Factor starcia toczą się w czasie rzeczywistym, a w ich trakcie należy wykazać się refleksem i zręcznością, by skutecznie unikać wrogich ciosów oraz wyprowadzać szybkie kontrataki.

Kwestie techniczne

Oninaki posiada trójwymiarową grafikę utrzymaną w barwnej, mangowej stylistyce, która pod względem jakości wykonania prezentuje poziom podobny do wcześniejszych dokonań tych autorów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,00 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania sprzętowe Oninaki

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-6400 2.7 GHz / AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 950 / Radeon RX 460 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-3210 3.2 GHz / AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 750 / Radeon R7 260X lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit

Podsumowanie Nintendo Direct (Super Mario Maker 2, Fire Emblem, Oninaki)
Podsumowanie Nintendo Direct (Super Mario Maker 2, Fire Emblem, Oninaki)

wiadomość14 lutego 2019

Wczoraj wieczorem odbyła się pierwsza w tym roku prezentacja Nintendo Direct, poświęcona grom na konsolę Nintendo Switch. Zebraliśmy dla Was w jednym miejscu najważniejsze informacje z tego wydarzenia, takie jak daty premier Fire Emblem: Three Houses i Dragon Quest XI oraz zapowiedź Super Mario Maker 2.

PC
PS4
Switch