Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitchPCPS4
Okładka Lost Sphear (Switch)

Lost Sphear

Odwołujące się do klasycznych przedstawicieli gatunku japońskie RPG, za którego powstanie odpowiada studio Tokyo RPG Factory.

RPG | fantasy | jRPG

Okładka Lost Sphear (Switch)

data premiery gry:

23sty2018

PC PS4 Switch

Lost Sphear to wydane na platformę PC, PS4 i Switch japońskie RPG odwołujące się do klasycznych przedstawicieli tego gatunku. Grę opracowało studio Tokyo RPG Factory, znane z I am Setsuna.

Fabuła

Gra przenosi nas do klasycznej krainy fantasy. Głównym bohaterem jest chłopiec imieniem Kanata, który pewnej nocy po przebudzeniu z koszmaru sennego z przerażeniem odkrywa, że jego rodzinna wioska zaczęła w tajemniczy sposób znikać.

Wspólnie z przyjaciółmi chłopiec próbuje ocalić swój świat, wykorzystując do jego odbudowy magiczną moc Pamięci, pozwalającą materializować wspomnienia i myśli śmiertelników.

Mechanika

Pod względem mechaniki wydane na platformę PC, PS4 i Switch Lost Sphear to japońskie RPG, wzorowane na 16- i 32-bitowych klasykach. Podczas zabawy zajmujemy się więc eksplorowaniem świata i wypełnianiem zadań. Miasta oraz inne lokacje mają postać obszernych trójwymiarowych map, a pomiędzy ważnymi miejscówkami podróżujemy za pomocą ukazanej w dużej skali mapy krainy.

Walka rozgrywana jest za pomocą ulepszonej wersji znanego z I am Setsuna systemu, nawiązującego do wczesnych odsłon cyklu Final Fantasy. W trakcie starć każda postać po wykonaniu jakiejkolwiek akcji zmuszona jest odczekać odpowiednią (zależną m.in. od podjętego działania) ilość czasu, zanim ponownie włączy się do akcji. Podczas potyczek kluczową rolę odgrywa właściwe ustawianie pozycji bohaterów na mapie.

Wraz z postępami w kampanii członkowie drużyny gromadzą doświadczenie, co pozwala nam rozwijać ich umiejętności i statystyki, sprawiając, że stają się bardziej przydatni podczas potyczek.

Kwestie techniczne

Lost Sphear oferuje w pełni trójwymiarową oprawę graficzną. Została ona jednak wykonana tak, aby przywodziła na myśl produkcje 16-bitowe, przez co ma pełny jasnych kolorów styl wizualny i lekko karykaturalne projekty postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 184,90 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania sprzętowe Lost Sphear

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Intel Core i3 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 5750 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7 64-bit
  • Zalecane: Intel Core i5 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560 Ti / Radeon HD 7770 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 8/8/8.1/10 64-bit
Wieści ze świata (Lost Sphear, Oh...Sir! The Insult Simulator, Pokemon RPG) 27/7/2017
Wieści ze świata (Lost Sphear, Oh...Sir! The Insult Simulator, Pokemon RPG) 27/7/2017

wiadomość27 lipca 2017

Dziś piszemy o fragmencie rozgrywki z jRPG-a Lost Sphear, dodaniu protagonisty Postala do gry Oh...Sir!! The Insult Simulator i niepewnym roku premiery gry RPG Pokemon na Nintendo Switch. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Lost Sphear, nowe jRPG od Square Enix, zadebiutuje na początku przyszłego roku
Lost Sphear, nowe jRPG od Square Enix, zadebiutuje na początku przyszłego roku

wiadomość25 lipca 2017

Square Enix nie zapomina o swoich korzeniach, czego dowodem było powołanie do życia studia Tokyo RPG Factory i postawienie przed nim zadania tworzenia klasycznych gier jRPG. Po I Am Setsuna przyszedł czas na Lost Sphear, którego premiera ma się odbyć na początku przyszłego roku.

Lost Sphear - nowe jRPG od Square Enix i twórców I Am Setsuna
Lost Sphear - nowe jRPG od Square Enix i twórców I Am Setsuna

wiadomość30 maja 2017

Autorzy I am Setsuna, czyli ludzie ze studia Tokyo RPG Factory, ujawnili, że pracują nad grą Lost Sphear, czyli produkcją klimatem i mechaniką odwołującą się do klasycznych japońskich RPG-ów.

PC
PS4
Switch