Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2017, 13:27

autor: Movis

Wieści ze świata (Lost Sphear, Oh...Sir! The Insult Simulator, Pokemon RPG) 27/7/2017

Dziś piszemy o fragmencie rozgrywki z jRPG-a Lost Sphear, dodaniu protagonisty Postala do gry Oh...Sir!! The Insult Simulator i niepewnym roku premiery gry RPG Pokemon na Nintendo Switch. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

15 minut rozgrywki z Lost Sphear

Nie trzeba być geniuszem, by z materiałów promocyjnych wydedukować zagubienie pewnej kuli… - Wieści ze świata (Lost Sphear, Oh...Sir! The Insult Simulator, Pokemon RPG) 27/7/2017 - wiadomość - 2017-07-27
Nie trzeba być geniuszem, by z materiałów promocyjnych wydedukować zagubienie pewnej kuli…

Serwis Polygon podzielił się na swoim oficjalnym kanale Youtube zupełnie nowym fragmentem rozgrywki z Lost Sphear, czyli kolejnego tytułu jRPG w klasycznym stylu od Square Enix. Za grą stoi studio Tokyo RPG Factory, które wcześniej zajmowało się projektem I Am Setsuna.

Na zapewnionym fragmencie rozgrywki przyuważyć można wszystkie niezbędne składniki, jakie powinien posiadać dobry dalekowschodni tytuł RPG. Mamy więc dialogi ze szczyptą humoru, sielankową wioskę (w której zapewne zaraz przydarzy się coś okropnego), tawerny pozwalające zapisać nasze postępy, dużą mapę świata, ogromne skrzynie ze skarbami pozostawione na środku leśnych polan oraz dość ciekawy system aktywnej walki turowej. Całość zobaczyć można poniżej (pokaz potyczek zaczyna się ok. 11 minuty):

Zdania na temat powyższego materiału są nieco podzielone. Niektórzy uważają, że kolejne utwory muzyczne są do siebie bliźniaczo podobne (co było także problemem w I Am Setsuna), pewne modele otoczenia wydają się przeniesione z poprzedniego projektu, a całość szykuje się na nudnawego średniaka. Inni doceniają zaś ulepszony system walki, nostalgiczną atmosferę rodem z Chrono Trigger i wyczekują premiery tytułu na Nintendo Switch.

Lost Sphear ma zadebiutować 23 stycznia 2018 roku, na PC, PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Postal Dude znowu obraża, tym razem gościnnie

Zacne okulary przeciwsłoneczne, Milordzie. - Wieści ze świata (Lost Sphear, Oh...Sir! The Insult Simulator, Pokemon RPG) 27/7/2017 - wiadomość - 2017-07-27
Zacne okulary przeciwsłoneczne, Milordzie.

Obyte Panie, zacni Panowie i inni amatorzy obelg, uwielbiający dżentelmeńskie pojedynki na słowa! Proszę o uwagę, mamy dla Państwa ważne ogłoszenie. Do dystyngowanego klubu dyskusyjnego Oh...Sir!! The Insult Simulator dołączył bowiem nowy członek – Postal Dude. Możecie znać go z serii Postal, gdzie w dworski i szarmancki sposób obchodził się z bliźnimi przy wypełnianiu swych codziennych obowiązków. Jego wizyta jest efektem niezliczonych zaproszeń, wysyłanych wprost pod drzwi jego mobilnego domu przez fanów jego przeszłej pracy. Odpowiedzialni za jego poczynania deweloperzy ze studia Running With Scissors pozwolili mu także przemówić oryginalnym głosem Ricka Huntera. Wyśmienita decyzja, nieprawdaż?

Wesoła komitywa Vile Monarch zaznacza, że to najprawdopodobniej ostatni z członków, który dołączy do kłótni w Oh...Sir! The Insult Simulator. Tymczasem twórcy stawiają na rozwój ich kolejnego przybytku w Los Angeles, czyli Oh...Sir! The Hollywood Roast.

RPG z pokemonami na Switchu pojawi się w „2018 albo później”

Smutne wieści dla fanów Pikachu i spółki. Uważni użytkownicy forum NeoGAF zajęli się niedawnym raportem finansowym Nintendo i trafili na ciekawą, acz bolesną informacje w dodatkowych materiałach do konferencji. W widocznym pod tym adresem fragmencie dokumentacji wymieniony jest plan premier poszczególnych tytułów na konsolę Switch. Wiele z nich nie jest niespodzianką, ale pozycja „Pokemon RPG na Nintendo Switch (tytuł roboczy)” opatrzona jest nie dokładną datą, ani nawet konkretnym rokiem, a jedynie enigmatycznym „2018 lub później”. Znając perfekcjonizm japońskich deweloperów należy chyba powoli przyzwyczajać się do okolic roku 2019…

Z innych ciekawostek, Xenoblade Chronicles 2 nadal ma pojawić się pod koniec obecnego roku, a Metroid Prime 4 nie został opatrzony żadną datą (co nie dziwi, na targach E3 2017 pokazano tak właściwie jedynie ruchome logo). Przyszły rok także zapowiada się znakomicie, system mają bowiem nawiedzić Yoshi, Kirby i bohaterowie kolejnej gry z serii Fire Emblem. Może jednak dane też nam będzie ujrzeć Pokemony? Nadzieja umiera ostatnia.

Pokemon GO jest niezłą grą mobilną, ale sporo jej brakuje do oryginalnej serii RPG. - Wieści ze świata (Lost Sphear, Oh...Sir! The Insult Simulator, Pokemon RPG) 27/7/2017 - wiadomość - 2017-07-27
Pokemon GO jest niezłą grą mobilną, ale sporo jej brakuje do oryginalnej serii RPG.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: