Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitch
Okładka Metroid Prime 4 (Switch)
OkładkaMetroid Prime 4 (Switch)

Metroid Prime 4 Switch

Czwarta pełnoprawna odsłona bestsellerowego cyklu gier akcji Metroid Prime, nad którym pieczę sprawuje firma Nintendo, i zarazem pierwsza przeznaczona na konsolę Nintendo Switch.

Akcji | FPP | science fiction | metroidvania | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metroid Prime 4 Premiera Switch

data nieogłoszona

producent: Nintendo / Retro Studios wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Metroid Prime 4 jest kolejną odsłoną bestsellerowego cyklu gier akcji, nad którym pieczę sprawuje firma Nintendo. Produkcja pojawiła się na platformie Switch i stanowi naturalne rozwinięcie pomysłów zapoczątkowanych we wcześniejszych częściach serii.

Fabuła

Główną bohaterką Metroid Prime 4 jest Samus Aran – międzygwiezdna łowczyni nagród walcząca z Kosmicznymi Piratami. Po wydarzeniach opowiedzianych we wcześniejszej części serii protagonistka zostaje uwikłana w kolejną intrygę, która zmusza ją do wyruszenia w jeszcze jedną niebezpieczną podróż.

Mechanika

W wydanym na platformie Switch Metroid Prime 4 akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Rozgrywka zasadza się na klasycznym dla serii schemacie – w trakcie zabawy przemierzamy zatem rozległe i nieliniowe poziomy oraz walczymy z napotkanymi przeciwnikami.

Bohaterka dysponuje nie tylko zróżnicowanym arsenałem tak zwanych Beamów (działek strzelających pociskami i promieniami energetycznymi), lecz także szerokim wachlarzem umiejętności. Wśród nich uwagę zwraca przede wszystkim możliwość przemiany w jej alternatywną wersję zwaną Morph Ball, dzięki czemu może dostać się do trudno dostępnych miejsc pokroju tuneli i małych otworów w ścianach.

Kwestie techniczne

Debiut na nowej platformie pozwolił Metroid Prime 4 rozwinąć skrzydła – pozycja prezentuje się znacznie lepiej niż jej poprzedniczki dostępne na starszych konsolach Nintendo.

Ostatnia modyfikacja 14 czerwca 2017

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.2 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Metroid Prime 4: Odpowiednia dla każdego wieku.