Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitch
Okładka Metroid Prime 4 (Switch)

Metroid Prime 4 Switch

Czwarta pełnoprawna odsłona bestsellerowego cyklu gier akcji Metroid Prime, nad którym pieczę sprawuje firma Nintendo, i zarazem pierwsza przeznaczona na konsolę Nintendo Switch.

Akcji | FPP | science fiction | metroidvania | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Metroid Prime 4 (Switch)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

data nieogłoszona

Metroid Prime 4 jest kolejną odsłoną bestsellerowego cyklu gier akcji, nad którym pieczę sprawuje firma Nintendo. Produkcja pojawiła się na platformie Switch i stanowi naturalne rozwinięcie pomysłów zapoczątkowanych we wcześniejszych częściach serii.

Fabuła

Główną bohaterką Metroid Prime 4 jest Samus Aran – międzygwiezdna łowczyni nagród walcząca z Kosmicznymi Piratami. Po wydarzeniach opowiedzianych we wcześniejszej części serii protagonistka zostaje uwikłana w kolejną intrygę, która zmusza ją do wyruszenia w jeszcze jedną niebezpieczną podróż.

Mechanika

W wydanym na platformie Switch Metroid Prime 4 akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Rozgrywka zasadza się na klasycznym dla serii schemacie – w trakcie zabawy przemierzamy zatem rozległe i nieliniowe poziomy oraz walczymy z napotkanymi przeciwnikami.

Bohaterka dysponuje nie tylko zróżnicowanym arsenałem tak zwanych Beamów (działek strzelających pociskami i promieniami energetycznymi), lecz także szerokim wachlarzem umiejętności. Wśród nich uwagę zwraca przede wszystkim możliwość przemiany w jej alternatywną wersję zwaną Morph Ball, dzięki czemu może dostać się do trudno dostępnych miejsc pokroju tuneli i małych otworów w ścianach.

Kwestie techniczne

Debiut na nowej platformie pozwolił Metroid Prime 4 rozwinąć skrzydła – pozycja prezentuje się znacznie lepiej niż jej poprzedniczki dostępne na starszych konsolach Nintendo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.6 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Metroid Prime 4

odpowiednia dla każdego wieku

Metroid Prime 4 powstaje od nowa pod okiem twórców serii
Metroid Prime 4 powstaje od nowa pod okiem twórców serii

wiadomość25 stycznia 2019

Firma Nintendo poinformowała o ponownym rozpoczęciu produkcji gry Metroid Prime 4. Dotychczasowa wersja projektu trafiła do kosza, jako że nie spełniała standardów japońskiego koncernu.

Bandai Namco pracuje nad Metroid Prime 4? Ridge Racer 8 tytułem ekskluzywnym na Nintendo Switch
Bandai Namco pracuje nad Metroid Prime 4? Ridge Racer 8 tytułem ekskluzywnym na Nintendo Switch

wiadomość7 lutego 2018

W sieci pojawiły się doniesienia na temat dwóch z trzech tytułów ekskluzywnych opracowywanych przed firmę Bandai Namco na konsolę Nintendo Switch. Profil jednego z pracowników zdradził, że zespół w Singapurze pracuje nad Ridge Racer 8 oraz przygodowym FPS-em na tę konsolę. Pojawiły się też spekulacje, jakoby tym drugim tytułem było nic innego jak oczekiwane Metroid Prime 4.

Metroid Prime 4 zmierza na Nintendo Switch
Metroid Prime 4 zmierza na Nintendo Switch

wiadomość13 czerwca 2017

Marzenia milionów fanów Samus Aran w końcu się ziściły. Firma Nintendo poinformowała bowiem, że trwają prace nad pełnoprawną czwartą odsłoną cyklu Metroid Prime, która trafi na konsolę Switch.