Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5PCPS4XSXXONESwitch
Okładka Journey to the Savage Planet: Employee of the Month Edition (PS5)
OkładkaJourney to the Savage Planet: Employee of the Month Edition (PS5)

Journey to the Savage Planet: Employee of the Month Edition

Journey to the Savage Planet

Przygodowa gra akcji, w której przemierzamy powierzchnię obcej planety, realizując stawiane przed nami zadania, zdobywając surowce potrzebne do wytwarzania coraz bardziej zaawansowanego wyposażenia czy wreszcie katalogując miejscową faunę i florę.

Akcji | FPP | science fiction | humorystyczne | kooperacja | crafting | przygodowe gry akcji

Journey to the Savage Planet: Employee of the Month Edition Premiera

28sty2020

PC PS4 XONE

21maj2020

Switch

14lut2023za 16dni

PS5 XSX

Gry podobne do Journey to the Savage Planet: Employee of the Month Edition

No Man's Sky

Borderlands 3

Beyond Good & Evil 2

Journey to the Savage Planet to przygodowa gra akcji, będąca debiutanckim projektem zespołu Typhoon Studios. Mowa o firmie założonej przez Alexa Hutchinsona, czyli wieloletniego pracownika Ubisoftu, w którego portfolio można znaleźć między innymi gry z serii Assassin's Creed oraz Far Cry. Tytuł został wydany przez firmę 505 Games.

Fabuła

Historia opowiedziana w Journey to the Savage Planet koncentruje się na przygodach pracownika firmy Kindred Aerospace – „czwartej najlepszej spółki na rynku międzygwiezdnej eksploracji”, zajmującej się badaniem planet pod kątem możliwości skolonizowania ich przez ludzi. Protagonista trafia na AR-Y 26, czyli jeden z niezbadanych jeszcze globów. Od tej pory jego zadaniem jest eksploracja i poznanie tego dziwacznego świata, co może być o tyle trudne, że nasz podopieczny nie posiada żadnego planu działania, ani tym bardziej specjalistycznego wyposażenia.

Mechanika

W Journey to the Savage Planet akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Filarem rozgrywki jest eksploracja rozległej mapy, na której znajdziemy zarówno dżunglę, jak i mokradła czy zaśnieżone tereny. Do jej przemierzania zachęcają stawiane przed nami cele. Początkowo polegają one na dotarciu do konkretnego miejsca bądź zdobycia określonej ilości surowców, które z kolei występują tylko na wybranych obszarach, jednak z czasem bohaterowi wyznaczane są coraz trudniejsze do realizacji, ale też bardziej ambitne zadania.

Pomimo że nasz podopieczny potrafi wykonywać widowiskowe kopniaki, a na jego podorędziu znajduje się pistolet, nie jest on wystarczająco potężny (przynajmniej na początku), by stawić czoła wszystkim agresywnym przedstawicielom tutejszej fauny i flory. Podczas przemierzania obcej planety warto więc mieć się na baczności i regularnie korzystać ze specjalnego skanera, który informuje nas o tym, z jakiego rodzaju rośliną bądź zwierzęciem mamy do czynienia.

W grze nie brakuje systemu rozwoju postaci, a połączono go z rozbudowanym craftingiem. W oparciu o pozyskane surowce protagonista może wytwarzać rozmaite przedmioty, które zarówno pozwalają mu na stawianie czoła coraz potężniejszym adwersarzom, jak i usprawniają przemierzanie nieznanego świata. Mowa między innymi o nowych rodzajach broni, linie z hakiem czy choćby jetpacku umożliwiającym dostanie się w trudno dostępne miejsca (z uwagi na zróżnicowaną topografię terenu, tych ostatnich jest tutaj sporo). Poza tym warto rozglądać się za roślinami wydzielającymi substancje pozwalające na przywrócenie nadszarpniętych sił życiowych bądź wydłużenie pasków życia i wytrzymałości.

Kwestie techniczne

Journey to the Savage Planet posiada atrakcyjną grafikę utrzymaną w kreskówkowej stylistyce. Produkcja została utrzymana w humorystycznym tonie objawiającym się zarówno w warstwie fabularnej, jak i w filmach instruktażowych wyświetlanych na ekranie telewizora znajdującego się na pokładzie naszego statku.

Ostatnia modyfikacja 25 stycznia 2023

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Journey to the Savage Planet: Employee of the Month Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Journey to the Savage Planet Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-750 2.67 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7950 lub lepsza
  • Windows 7/8/10
PC
PS4
XONE
Switch
PS5
XSX