Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4Switch
Okładka Journey to the Savage Planet: Hot Garbage (PC)
OkładkaJourney to the Savage Planet: Hot Garbage (PC)

Journey to the Savage Planet: Hot Garbage

Pierwszy dodatek DLC do eksploracyjnej gry akcji Journey to the Savage Planet stworzonej przez Typhoon Studios. Hot Garbage wprowadza nową lokację, a na niej kolejne stworzenia, bronie i gadżety ułatwiające przemieszczanie się.

To jest dodatek do gry Journey to the Savage Planet.

Akcji | FPP | science fiction | humorystyczne | crafting | przygodowe gry akcji

Journey to the Savage Planet: Hot Garbage Premiera

15kwi2020

PC XONE

22kwi2020

PS4

11sie2020

Switch

Gry podobne do Journey to the Savage Planet: Hot Garbage

The Outer Worlds

Fallout: New Vegas

No Man's Sky

Pierwszy dodatek do wydanej na początku 2020 roku gry Journey to the Savage Planet. Hot Garbage wprowadza zawartość opartą na tych samych rozwiązaniach, co podstawowa wersja gry, urozmaicając ją o kilka nowych mechanik. Rozszerzenie, tak samo jak pierwowzór, zostało stworzone przez Typhoon Studios pod zarządem Alexa Hutchinsona, byłego pracownika Ubisoftu, który pracował przy takich seriach jak Assassin’s Creed czy Far Cry. Pierwotnie Hot Garbage ukazało się w wersji na PC oraz Xbox One, posiadacze konsoli PlayStation 4 musieli poczekać na premierę trochę dłużej.

Fabuła

Historia opowiadana w dodatku kręci się wokół planety DL-C1 i międzygwiezdnego kurortu Kindred Aerospace, znajdującego się na 4. miejscu w rankingu Best in Space. Protagonista gry został tam wysłany w celu zbadania tajemniczego wzrostu zanieczyszczeń. Na miejscu odkrywa, że są za to odpowiedzialne roboty firmy Vyper Corp., znajdującej się na 2. miejscu rankingu Best in Space, które zamieniły ośrodek w toksyczne wysypisko śmieci. Zadaniem gracza jest przedzieranie się przez kolejne zastępy obcych i zdobywanie dowodów na aktywność robotów.

Sama planeta oferuje zupełnie nową florę i faunę, w tym gatunek głupkowatego ptaka przypominającego puchacza, oraz nowe rodzaje robotów, w tym drony sprzątające Vyper Corp. Po każdej wyprawie możemy wrócić do naszej bazy wypadowej, gdzie czekają na nas reklamy najciekawszych produktów galaktyki, jakie ma nam do zaoferowania przyszłość.

Narracja dodatku jest utrzymana w tej samej, komicznej atmosferze, jaka cechowała również podstawową wersję gry.

Mechanika

Mechaniki wprowadzone przez dodatek skupiają się na usprawnieniach w eksploracji. Korzystając ze specjalnego skanera, służącego również do badania śladów wysyłanych następnie do bazy, możemy znaleźć nowe ulepszenia do naszego sprzętu czy umiejętności. Wśród dodanych elementów ekwipunku znajdują się m.in. buty umożliwiające eksplorację podwodną (poprzez przyszpilenie gracza do dna zbiorników wodnych), kostium do przemierzania toksycznych obszarów, umiejętność biegania bez końca czy też system ograniczonego latania (znajdujący zastosowanie w specjalnych, powietrznych trasach wyścigowych).

Wprowadzone istoty oraz roboty również otrzymały nowe właściwości. Wspomniane puchacze wybuchają po wysłaniu ich w powietrze kopniakiem, zostawiając za sobą chmurę toksycznego gazu, co możemy wykorzystać podczas walki. Z kolei wśród cybernetycznych zagrożeń, oprócz słabszych dronów, możemy spotkać Kronusa, potężnego robota, którego zadaniem jest pozbyć się intruzów na terenie okupowanym przez Vyper Corp. – czyli również gracza.

Kwestie techniczne

Dodatek Hot Garbage nie jest samodzielny, a więc wymaga do działania podstawowej wersji gry Journey to the Savage Planet.

Tryb gry: single player  

Journey to the Savage Planet: Hot Garbage cena w dniu premiery: 31,96 PLN

Klasyfikacja PEGI Journey to the Savage Planet: Hot Garbage

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Journey to the Savage Planet: Hot Garbage Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-750 2.67 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7950 lub lepsza
  • Windows 7/8/10
PC
XONE
PS4
Switch