Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitch
Okładka Xenoblade Chronicles 2 (Switch)

Xenoblade Chronicles 2 Switch

Xenoblade Chronicles 2 to trzecia odsłona serii Xenoblade, po Xenoblade Chronicles wydanym na Wii oraz Xenoblade Chronicles X, które zadebiutowało na Wii U.

RPG | TPP | fantasy | science fiction | sandbox | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Xenoblade Chronicles 2 (Switch)

producent: Monolith Soft

wydawca: Nintendo

wydawca PL: APN Promise

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

1grudnia2017

1grudnia2017

pudełko PL

1grudnia2017

Nintendo eShop

Xenoblade Chronicles 2 jest kolejną odsłoną popularnego cyklu gier RPG, tworzonych przez studio Monolith Software. Produkcja została wydana przez firmę Nintendo, jako tytuł ekskluzywny dla konsoli Switch. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku poprzednich części serii, pieczę nad opisywanym tytułem sprawował Tetsuya Takahashi.

Fabuła

Historia opowiedziana w Xenoblade Chronicles 2 nie jest w żaden sposób powiązana z fabułą pierwszej części serii. Gracze trafiają do Alrest – fantastycznego świata pokrytego tak zwanym „Morzem chmur”. Górują nad nim Tytani, czyli istoty tak olbrzymie, że na ich grzbietach mieszczą się całe osady wznoszone przez ludzi, a nawet rozległe, różnorodne krainy. Jego centrum stanowi natomiast World Tree – potężne drzewo, na którego szczycie znajduje się mityczna kraina Elysium. Z uwagi na fakt, że ta ostatnia jest postrzegana jako istny raj, rozmaite frakcje funkcjonujące w świecie gry prowadzą swoisty wyścig zbrojeń – wszystko po to, by dotrzeć do Elysium, nim zrobią to konkurenci.

Niespodziewanie do tego wyścigu dołącza Rex, czyli główny bohater gry, żyjący na grzbiecie Azordy – jednego z mniejszych Tytanów. Chłopiec zostaje poproszony o pomoc przez Pyrę, której celem jest przekroczenie bram Elysium; nie zastanawiając się zbyt długo, protagonista przystaje na jej propozycję i wyrusza w długą i niebezpieczną podróż, nieświadomy tego, że w ten sposób wplątuje się w znacznie większą intrygę, której finał zdecyduje o losach ludności zamieszkującej Alrest.

Mechanika

Wydarzenia, w jakich bierzemy udział, grając w wydane na platformę Switch Xenoblade Chronicles 2, obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W trakcie zabawy eksplorujemy zróżnicowane lokacje (zarówno na piechotę, jak i na grzbietach przyjaźnie nastawionych istot), wykonujemy rozmaite zadania zlecane przez postacie neutralne oraz toczymy zacięte boje z przeciwnikami, korzystając z szerokiego repertuaru standardowych ciosów i specjalnych ataków, których wyprowadzenie wymaga uprzedniego naładowania stosownego wskaźnika. W grze nie brakuje oczywiście rozbudowanego systemu rozwoju postaci, dzięki któremu możemy zwiększyć potencjał bojowy prowadzonych do boju wojowników.

Oprócz wspomnianego wcześniej Reksa w trakcie rozgrywki przejmujemy kontrolę również nad innymi bohaterami znanymi pod nazwą Drivers. Każdy z herosów odznacza się nie tylko indywidualnymi cechami charakteru i unikalnym wyglądem, lecz także zróżnicowanymi zdolnościami bojowymi, z których robi użytek na polu walki. Towarzyszą im tak zwani Blades (jedną z nich jest Pyra) przyzywani przy pomocy klejnotów zwanych „Core Crystals” – mowa o istotach, które można określić mianem „żywych broni”. Pomimo że w toku przygody nie przejmujemy nad nimi bezpośredniej kontroli, ich rola na polu walki jest znacząca – wspomagając herosów przy pomocy tak zwanych Blade Arts, są w stanie odmienić losy niejednego starcia, niezależnie od tego, czy specjalizują się w ofensywie, defensywie czy wreszcie w leczeniu sprzymierzeńców.

Kwestie techniczne

Niewątpliwym atutem Xenoblade Chronicles 2 jest trójwymiarowa grafika wysokiej jakości – produkcja zwraca uwagę za sprawą unikalnej stylistyki oraz bogatej kolorystyki. Na osobną wzmiankę zasługuje specjalnie skomponowany soundtrack skutecznie tworzący klimat wielkiej przygody.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 162 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 214,90 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Xenoblade Chronicles 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Xenoblade Chronicles 2 otrzyma fabularne rozszerzenie Torna - The Golden Country
Xenoblade Chronicles 2 otrzyma fabularne rozszerzenie Torna - The Golden Country

wiadomość12 czerwca 2018

Podczas konferencji na targach E3 2018 firma Nintendo ujawniła fabularne rozszerzenie do wydanej pod koniec ubiegłego roku gry Xenoblade Chronicles 2. Dodatek trafi do posiadaczy konsoli Nintendo Switch we wrześniu.

Pierwsze recenzje Xenoblade Chronicles 2 napawają optymizmem
Pierwsze recenzje Xenoblade Chronicles 2 napawają optymizmem

wiadomość30 listopada 2017

W przededniu premiery Xenoblade Chronicles 2 w sieci pojawiły się pierwsze recenzje tej produkcji. Tytuł ma swoje wady, jednak wygląda na to, że ekipa Monolith Software odrobiła zadanie domowe.

Wieści ze świata (Assassin's Creed Origins, Mass Effect, LA Noire VR, Xenoblade Chronicles 2) 8/11/2017
Wieści ze świata (Assassin's Creed Origins, Mass Effect, LA Noire VR, Xenoblade Chronicles 2) 8/11/2017

wiadomość8 listopada 2017

Dziś piszemy o dostępnej czasowo pierwszej Próbie Bogów w Assassin's Creed Origins, obchodach 10-lecia serii Mass Effect w ramach N7 Day, poślizgu premiery LA Noire: The VR Case Files i przepustce sezonowej gry Xenoblade Chronicles 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Xenoblade Chronicles 2 – pięćdziesięciominutowy zapis z rozgrywki

wiadomość25 sierpnia 2017

Podczas specjalnego streamu na targach gamescom Nintendo pokazało blisko pięćdziesiąt minut rozgrywki z nadchodzącego jRPG Xenoblade Chronicles 2. Gra powinna ukazać się jeszcze w tym roku na konsoli Nintendo Switch.

Xenoblade Chronicles 2 na nowym trailerze
Xenoblade Chronicles 2 na nowym trailerze

wiadomość13 czerwca 2017

Na konferencji Nintendo Spotlight zaprezentowano kolejny materiał z gry Xenoblade Chronicles 2. Poza strzępami warstwy fabularnej odkryto też przybliżoną datę premiery – tytuł będzie dostępny w okresie świątecznym 2017 roku.