Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2017, 20:11

autor: Ender

Xenoblade Chronicles 2 – pięćdziesięciominutowy zapis z rozgrywki

Podczas specjalnego streamu na targach gamescom Nintendo pokazało blisko pięćdziesiąt minut rozgrywki z nadchodzącego jRPG Xenoblade Chronicles 2. Gra powinna ukazać się jeszcze w tym roku na konsoli Nintendo Switch.

Xenoblade Chronicles 2 to kolejna gra jRPG, nad którą pracuje japońskie studio Monolith Software. Tytuł został zapowiedziany w styczniu i zgodnie z planami powinien ukazać się jeszcze pod koniec tego roku jedynie na konsoli Nintendo Switch. Do tej pory, zarówno podczas targów E3 jak i specjalnych eventów, deweloperzy hojnie dzielili się z fanami materiałami z rozgrywki oraz kolejnymi zwiastunami. Producenci kontynuują ten trend również na targach gamescom. Podczas oficjalnego streamu Nintendo, towarzyszącego wydarzeniu, zaprezentowano trwający około pięćdziesiąt minut zapis z zabawy, w którym możemy zapoznać się dokładniej z systemem walki, a także z niepokazywanymi wcześniej lokacjami, w tym sporej wielkości miastem wypełnionym postaciami niezależnymi. Zobaczymy także wiele rodzajów dzikich przeciwników czyhający na drużynę graczy. Wśród nich nie zabraknie również kolosalnych kilkunastometrowych bestii, z którymi mogliśmy walczyć także w poprzednich grach z serii. Twórcy zaznaczają przy tym, że prace nad tytułem nie zostały jeszcze sfinalizowane i wciąż na bieżąco wprowadzane są poprawki oraz zmiany do poszczególnych elementów gry.

Xenoblade Chronicles 2 to trzecia odsłona serii Xenoblade, po Xenoblade Chronicles wydanym na Wii oraz Xenoblade Chronicles X, które zadebiutowało na Wii U. Gra nie jest bezpośrednio związana z dwoma poprzednikami, ale podobnie jak cykl Final Fantasy, dzieli z nimi wiele wspólnych elementów, takich jak przeciwnicy oraz rodzaje dostępnych przedmiotów, ataków i zdolności postaci. W trakcie przygody wcielamy się w młodego chłopaka o imieniu Reks, który wraz przyjaciółką o imieniu Pyra wyrusza w epicką podróż, w poszukiwaniu mitycznego i rajskiego Elysium, będącego ostatnią nadzieją dla ludzkości. Aby dotrzeć do celu, para wraz z poznanymi po drodze kompanami przemierza rozległy fantastyczny świat zbudowany na grzbietach monstrualnych tytanów.

  1. Oficjalna strona internetowa Xenoblade Chronicles 2

Ostatnia aktualizacja: 2017-08-25

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach
Xenoblade Chronicles 2

Xenoblade Chronicles 2