Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGSwitchWii
Okładka Xenoblade Chronicles: Definitive Edition (Switch)
OkładkaXenoblade Chronicles: Definitive Edition (Switch)

Xenoblade Chronicles: Definitive Edition

Xenoblade Chronicles

Opracowana przez studio Monolit Software pod wodzą Tetsuyi Takahashiego gra jRPG, stanowiąca próbę przywrócenia temu popularnemu gatunkowi świetności z czasów najlepszych odsłon cyklu Final Fantasy.

RPG | TPP | fantasy | science fiction | sandbox | reedycje/remastery/remaki | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Xenoblade Chronicles: Definitive Edition Premiera

10cze2010

Wii

29maj2020

Switch

Xenoblade to gra jRPG stworzona przez studio Monolith Software. Przy jej powstawaniu brał także udział Tetsuya Takahashi, ale pomimo ich powiązań z serią Xenosaga, omawiana tutaj produkcja to zupełnie inny tytuł i brak w nim jakichkolwiek powiązań z tą kultową serią.

Głównym bohaterem jest będący sierotą 18-letni Shulk, w przeszłości biorący udział w wojnie przeciwko wojskom Kishin, które zaatakowały jego wioskę. Co wydaje się oryginalne, to miejsce akcji. Rozgrywa się ona na ciałach dwóch bogów, którzy swego czasu walczyli ze sobą. Jedno z ciał jest zamieszkiwane przez ludzi, drugie przez istoty mechaniczne. Fabuła opowiada o tym, jak ludzie przygotowują się przed natarciem wrogiej rasy.

Gra oferuje duże, zróżnicowane tereny do eksploracji. Główny bohater nie tylko biega po równinnych lokacjach, ale też wspina się po górach, czy pływa. Z kolei, by zapobiec żmudnemu przemieszczaniu się pomiędzy już odwiedzonymi lokacjami, twórcy dodali możliwość teleportowania się między nimi. Mechanikę zabawy urozmaicają zmienne pory dnia i nocy. Oddziałuje to nie tylko na wygląd odwiedzanych miejsc, ale też na same wydarzenia – niektóre postacie można spotkać tylko o odpowiedniej porze.

Gratką dla fanów może być fakt, że za muzykę w tej produkcji odpowiada Yoko Shimomura, która ma na swoim koncie ścieżki dźwiękowe do takich pozycji jak Kingdom Hearts czy Parasite Eve.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 14 GB

Ocena użytkowników: 4,9 / 10 na podstawie 321 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Xenoblade Chronicles: Definitive Edition cena w dniu premiery: 249,80 PLN

Klasyfikacja PEGI Xenoblade Chronicles: Definitive Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Wii
Switch