Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2017, 14:12

autor: Movis

Wieści ze świata (Assassin's Creed Origins, Mass Effect, LA Noire VR, Xenoblade Chronicles 2) 8/11/2017

Dziś piszemy o dostępnej czasowo pierwszej Próbie Bogów w Assassin's Creed Origins, obchodach 10-lecia serii Mass Effect w ramach N7 Day, poślizgu premiery LA Noire: The VR Case Files i przepustce sezonowej gry Xenoblade Chronicles 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Pokonaj Anubisa w Assassin’s Creed Origins

Bóg śmierci chce dołączyć Bayeka do listy ofiar. - Wieści ze świata (Assassin's Creed Origins, Mass Effect, LA Noire VR, Xenoblade Chronicles 2) 8/11/2017 - wiadomość - 2017-11-08
Bóg śmierci chce dołączyć Bayeka do listy ofiar.

Bayek z Assassin's Creed Origins właśnie zyskał zapędy typowe dla Kratosa z serii God of War. Twórcy przygotowali bowiem dla graczy pierwsze wyzwanie z serii Próby Bogów. Od 7 do 14 listopada śmiałkowie mogą zmierzyć się z Anubisem, bogiem śmierci z egipskich wierzeń. Powołany do życia przez błąd Animusa ogromny człowiek-szakal z chęcią poprowadzi kolejnych śmiałków w zaświaty, chyba że bohaterowi uda się go pokonać. Wyzwanie można odnaleźć na mapie świata, podążając do oznaczonego punktu za snopem światła. Sama walka ma być niezwykle trudna, ale na zwycięzców czeka nadprzyrodzona nagroda – unikalne boskie wyposażenie.

Anubis jest pierwszym z kilku zaplanowanych boskich wydarzeń, a spóźnialscy pewnie ucieszą się, że nawet po zakończeniu obecnej tury „czarny pies” powróci w jakiś czas później (zapewne by wyrównać rachunki).

Seria Mass Effect obchodzi 10-lecie

N7 Day – odbywające się 7 listopada małe święto cyklu Mass Effect – w tym roku jest jeszcze bardziej uroczyste, choć wielu obchodzi je „na smutno”. Dziesiątka jest tu liczbą dnia, ponieważ widoczny poniżej materiał podsumowuje okrągłą rocznicę istnienia tego uniwersum. Dobrze, przyznajmy, ostatnimi czasy znana seria kosmicznych RPG akcji nieco zasłabła, Andromeda zakończyła swój cykl wydawniczy, nowej odsłony raczej nie należy się spodziewać zbyt prędko i tak dalej… Nie znaczy to, że poprzednie gry spod znaku N7 nie były znakomitymi produkcjami RPG, a ich twórcy zasługują na dobitne podsumowanie. Jak oni sami mówią o dziesięciu latach prac nad rozwojem sztandarowego produktu BioWare? Przekonajcie się sami:

LA Noire: The VR Case Files opóźnione

Doświadczeni detektywi wiedzą, że czerwona czcionka zawsze kłamie... - Wieści ze świata (Assassin's Creed Origins, Mass Effect, LA Noire VR, Xenoblade Chronicles 2) 8/11/2017 - wiadomość - 2017-11-08
Doświadczeni detektywi wiedzą, że czerwona czcionka zawsze kłamie...

Smutna wiadomość dla miłośników wirtualnej rzeczywistości. Z informacji podanych w ostatnim raporcie finansowym wydawcy Take-Two wynika, że premiera gry L.A. Noire: The VR Case Files została opóźniona o ok. miesiąc. Pierwszoosobowa wersja popularnej gry detektywistycznej stworzona specjalnie z myślą o VR zapowiadana była początkowo na 14 listopada 2017 roku, lecz w dokumentach czytamy, że produkt ma wyjść na rynek w grudniu. Kiedy dokładnie? Ta informacja pozostaje tajemnicą. Miejmy nadzieje, że ta niewielka zmiana nie jest symptomem większych problemów z projektem, a jedynie „deweloperską czkawką”.

Xenoblade Chronicles 2 z przepustką sezonową

Na niedawnym wydarzeniu Nintendo Direct (powyżej) japońska firma zdradziła kilka detali związanych z grą Xenoblade Chronicles 2. Produkcja jRPG od Monolith Soft ma być wspierana dodatkami oraz DLC przez prawie okrągły rok po premierze. Przepustka sezonowa została potraktowana dość standardowo i ma kosztować 30 dolarów (ok. 109 zł). W grudniu jej nabywcy mają otrzymać parę dodatkowych przedmiotów, a w styczniu – duże zadanie do wykonania. Lato zostało zarezerwowane dla specjalnego trybu wyzwań Challenge Battle Mode, a na jesieni spodziewać się można fabularnego rozszerzenia. Z innych ciekawostek – na premierę można będzie ściągnąć specjalną łatkę, która umożliwi wsłuchanie się w oryginalne japońskie dialogi.

Premiera Xenoblade Chronicles 2 odbedzie się 1 grudnia 2017 roku na konsoli Nintendo Switch.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. PES Card Collection
 2. PUSH
 3. Ghost of Tsushima
 4. Eden Tomorrow
 5. Final Fantasy XV: Episode Ignis
 6. The Red Strings Club
 7. Xenoblade Chronicles 2
 8. Hand of Fate 2
 9. Raiders of the Broken Planet
 10. The Assembly & Perfect Double Pack
 11. Asura
 12. Into the Dead

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. MU Legend zwiastun otwartej bety (PL)
 2. Super Lucky's Tale zwiastun na premierę
 3. Steel Rats zwiastun #1
 4. Sonic Forces zwiastun na premierę
 5. Röki zwiastun #1
 6. Need for Speed: Payback Obsada polskiej wersji językowej (PL)
 7. League of War: VR Arena PGW 2017 trailer
 8. Immortal Redneck zwiastun na premierę
 9. Farming Simulator 17 zwiastun wersji na Switch
 10. Eden Tomorrow PGW 2017 trailer
 11. Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds zwiastun na premierę
 12. Overwatch Honor i chwała
 13. Overwatch Honor i chwała (PL)
 14. Overwatch Moira - historia postaci
 15. Overwatch Moira - historia postaci (PL)
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach