Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEPS4
Okładka Final Fantasy XV: Episode Ignis (XONE)
OkładkaFinal Fantasy XV: Episode Ignis (XONE)

Final Fantasy XV: Episode Ignis

Ostatnie z serii trzech fabularnych rozszerzeń do Final Fantasy XV, skupiające się na towarzyszach księcia Noctisa. Tym razem gracze jako Ignis Scientia łączą swe siły z oficerem Imperium Nilfheimu w trakcie dramatycznych wydarzeń, jakie rozegrały się w mieście Altissia.

To jest dodatek do gry Final Fantasy XV.

Akcji | TPP | fantasy | science fiction | RPG akcji | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Final Fantasy XV: Episode Ignis Premiera

13gru2017

PS4 XONE

Gry podobne do Final Fantasy XV: Episode Ignis

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Monster Hunter: World

Kingdom Hearts III

Final Fantasy XV: Episode Ignis to ostatnie z trzech rozszerzeń fabularnych do Final Fantasy XV, kolejnej odsłony popularnego cyklu japońskich RPG studia Square Enix. Jest to rozszerzenie niesamodzielne, podobnie jak wcześniejsze Episode Gladiolus oraz Episode Prompto, tak więc do działania wymaga podstawowej wersji gry.

Fabuła

Akcja Final Fantasy XV: Episode Ignis powraca do wydarzeń rozgrywających się w połowie historii opowiedzianej w podstawowej wersji gry oraz do miasta Altissia. Gracze wcielają się w Ignisa Scientię, królewskiego doradcę w mieście-państwie Lucis i jednego z towarzyszy księcia Noctisa, głównego bohatera Final Fantasy XV. Dramatyczne okoliczności zmuszają go do podjęcia współpracy z członkiem wrogiego Imperium Nilfheimu (Nilfheim Empire), pragnącego ocalić swoją siostrę.

Mimo że dodatek jest ściśle powiązany z fabułą oryginału, Episode Ignis może zakończyć się na kilka różnych sposobów w zależności od poczynań gracza.

Mechanika gry

Final Fantasy XV: Episode Ignis w wersji na platformę PS4 i XONE nie wprowadza większych zmian w rozgrywce. Mamy więc widok z perspektywy trzeciej osoby, eksplorację otwartych lokacji oraz walkę w czasie rzeczywistym. Zamiast księcia Noctisa gracze kontrolują wspomnianego Ignisa, wcześniej pełniącego funkcję towarzysza kierowanego przez komputer. Królewski doradca dzierży magiczne sztylety zwane spelldaggers, które może zakląć na wiele różnych sposobów. Posiada też unikalną zdolność pozwalającą na zaatakowanie kilku wrogów na raz. W trakcie gry pomocne bywa wsparcie nowego towarzysza, specjalizującego się w walce mieczem Ravusa Nox Fleureta. Zabrakło natomiast systemu rozwoju postaci, jako że Ignis nie zyskuje punktów doświadczenia za pokonywanie wrogów.

Kwestie techniczne

Pod względem technicznym trzecie rozszerzenie Final Fantasy XV nie odbiega od podstawowej wersji gry, oferując identyczną oprawę wizualną. Nowością są trzy utwory muzyczne skomponowane przez Yasunoriego Mitsudę, twórcę ścieżki dźwiękowej do kultowego Chrono Trigger.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Final Fantasy XV: Episode Ignis

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS4
XONE