Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4
Okładka Eden-Tomorrow (PS4)

Eden-Tomorrow PS4

Eden Tomorrow to przeznaczona na PlayStation VR pierwszoosobowa gra przygodowa, w której śledzimy losy tajemniczego kosmicznego rozbitka na spalonej słońcem pustynnej planecie.

Przygodowe | FPP | science fiction | elementy zręcznościowe | indie | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Eden-Tomorrow (PS4)

producent: Soulpix

wydawca: Soulpix

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

12lutego2019

12lutego2019

PSN

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Eden Tomorrow to przygodowa gra science fiction z elementami zręcznościowymi, stworzona przez niemieckie studio Soulpix z myślą o hełmie wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR.

Fabuła

Tytuł rozpoczyna się dość klasycznie – dotknięty amnezją bohater budzi się w nieznanym otoczeniu obcej mu planety z wątpliwą wiedzą na temat własnej tożsamości. Szybko spotyka jedynego kompana swej podróży – latającego droida Newtona. Niecodzienny duet musi pokonać wiele nieprzyjaznych lokacji, by razem wydostać się z niebezpiecznych terenów, na których heros znalazł się w tajemniczych okolicznościach. Wypada jednak uważać, pustynne okolice wypełnione są bowiem przypominającymi dinozaury bestiami, które nie pogardziłyby szybką przekąską z ludzkiego mięsa.

Mechanika

Niektóre wyzwania, jakie tytuł stawia przed graczem przypominają te z klasycznych gier przygodowych. Do rozwiązania autorzy przygotowali bowiem wiele zagadek, opierających się o wcześniej wprowadzone mechaniki. Podczas podróży i eksploracji opuszczonych ruin oraz technologiczne zaawansowanych kompleksów bohater będzie musiał wykazać się sprytem i odrobiną refleksu, by przywołać do życia pozornie unieruchomione maszyny. Nieprzyjazne otoczenie zmusi też mężczyznę do współpracy z jego nieodłącznym dronem.

Pozostałe informacje

Początkowo tytuł został zapowiedziany jako Eden na targach gamescom 2015, lecz od tego czasu projekt przeszedł wiele modyfikacji. W pierwszej wersji herosowi towarzyszył dodatkowo robotyczny pies, a gracz miał mieć możliwość przełączania się między trójką bohaterów i używania ich unikalnych zdolności w celu przeżycia i rozwiązywania kolejnych łamigłówek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Eden-Tomorrow

12+