Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitch
Okładka The Red Strings Club (PC)

The Red Strings Club

Gra przygodowa od twórców Gods Will Be Watching, utrzymana w konwencji cyberpunkowego thrillera i ukazana w stylistyce pixel-art. Wcielając się w barmana i hakera, staramy się pokrzyżować plany korporacji Supercontinent Ltd, zamierzającej manipulować ludzką osobowością.

Przygodowe | cyberpunk | science fiction | 2D | dystopia | indie

Okładka The Red Strings Club (PC)

data premiery gry:

22sty2018

PC

14mar2019

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Red Strings Club jest grą przygodową utrzymaną w konwencji thrillera, autorstwa niezależnego zespołu Deconstructeam (znanego między innymi dzięki produkcji zatytułowanej Gods Will Be Watching).

Fabuła

Akcja The Red Strings Club została osadzona w cyberpunkowej rzeczywistości. Chcąc uszczęśliwić ludzkość, korporacja Supercontinent Ltd zamierza wprowadzić do obiegu tak zwany Social Psyche Welfare, czyli specjalny system mający wyeliminować uczucia depresji i gniewu oraz zjawisko fobii społecznej. Sprzeciwiają się temu główni bohaterowie, czyli barman i domorosły haker, którzy uważają ten ruch za próbę dokonania na ludziach masowego prania mózgu. Od tej pory wszystkie ich wysiłki koncentrują się na chęci pokrzyżowania złowrogich – w ich ocenie – planów przedsiębiorstwa, w czym wspomaga ich zbuntowany android.

Mechanika

Rozgrywka w The Red Strings Club opiera się na oryginalnym schemacie. Kiedy wcielamy się w barmana pracującego w tytułowym lokalu, naszym zadaniem jest obsługa klientów. Wśród nich pojawiają się pracownicy Supercontinent Ltd, od których można wyciągnąć przydatne informacje na temat działalności firmy. By tego dokonać, protagonista musi prawidłowo odczytywać ich nastroje i wykorzystując swe umiejętności, przygotowywać koktajle (proces mieszania składników zrealizowano w formie minigry) pozwalające mu na manipulację emocjami swoich rozmówców, a w rezultacie na rozwiązywanie im języków.

Haker z kolei tworzy futurystyczne implanty zmieniające osobowość ludzi pociągających za sznurki w korporacji, a w ostatecznym rozrachunku także obrany przez nią kierunek. Na decyzje podejmowane na najwyższym szczeblu wpływamy również na odległość, podszywając się pod ważne postacie w trakcie rozmów przez telefon.

Kwestie techniczne

Za pixel artową oprawą graficzną The Red Strings Club, która nawiązuje do tuzów gatunku z epoki 8 i 16 bitów, idą niskie wymagania sprzętowe – dzięki temu przyjemność z rozgrywki mogą czerpać również posiadacze słabszych maszyn. Atmosferę gry podkreśla fortepianowy soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 97 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Red Strings Club

16+

Wymagania sprzętowe The Red Strings Club

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium D 915 2.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 7600
  • 400 MB HDD
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
PC
Switch