Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOS
Okładka Gods Will Be Watching (PC)

Gods Will Be Watching

Nietypowa gra przygodowa, opracowana przez niezależne studio Deconstucteam i skupiająca się na dylematach moralnych oraz konieczności dokonywania wyborów.

Przygodowe | science fiction | point-and-click | 2D

Okładka Gods Will Be Watching (PC)

data premiery gry:

24lip2014

PC

17gru2015

iOS

Gods Will Be Watching to wydana na platformie PC i iOS nieszablonowa gra przygodowa autorstwa pochodzącego z Hiszpanii studia Deconstructeam. Jest to komercyjna kontynuacja udanej darmowej produkcji z 2013 roku, przygotowanej w trakcie 26 edycji cyklicznego konkursu Ludum Dare.

Fabuła

Rozgrywka koncentruje się na ciężkich wyborach i trudnych dylematach moralnych, a gracze zostają postawieni przed serią sytuacji, w których ich decyzje wpłynąć mogą na losy całych grup ludzi. Autorzy przygotowali pokaźny zestaw unikalnych scenariuszy, przedstawiających różne hipotetyczne sytuacje problemowe. W jednym z nich wcielamy się w terrorystę, mającego za zadanie kontrolowanie grupy zakładników. Musimy utrzymywać wysoki poziom strachu pracowników laboratorium medycznego, ale jednocześnie pilnować, by nie wpadli oni w panikę. W innej przygodzie kierujemy grupą naukowców, zainfekowanych śmiercionośnym wirusem i otrzymujemy 48 godzin na opracowanie antidotum. Kolejne wyzwanie wymaga przetrwania 20 dni tortur itd.

Mechanika

W grze Gods Will Be Watching na PC i iOS umieszczono w sumie sześć zróżnicowanych scenariuszy, a każdy z nich oferuje innych bohaterów z ich unikalnymi zdolnościami. Rozgrywka sprowadza się do rozwiązywania zagadek i wchodzenia w rozmaite interakcje z innymi postaciami lub z otoczeniem. Zabawa jest w dużym stopniu nieliniowa i do sukcesu prowadzi wiele dróg, a jednocześnie każde wyzwanie oferuje inne łamigłówki i wymaga odmiennego podejścia. Dynamizm rozgrywki umożliwia zaawansowany system sztucznej inteligencji, dzięki któremu postacie realistycznie reagują na zmieniającą się sytuację, a ich aktualny stan psychiczny znacząco wpływa na przebieg rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 356 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,2 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Gods Will Be Watching

16+

Wymagania sprzętowe Gods Will Be Watching

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 1.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 200 MB HDD
  • Windows Vista/7/8
Wieści ze świata (Portal 2, Tropico 5, Xbox One) 29/5/15
Wieści ze świata (Portal 2, Tropico 5, Xbox One) 29/5/15

wiadomość29 maja 2015

Dziś piszemy m.in. o dużej modyfikacji do gry Portal 2, premierze DLC Espionage do Tropico 5 oraz nowej wersji kontrolera konsoli Xbox One. Witajcie w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Gods Will Be Watching - darmowy przygodówkowy przebój doczeka się komercyjnej kontynuacji
Gods Will Be Watching - darmowy przygodówkowy przebój doczeka się komercyjnej kontynuacji

wiadomość21 lipca 2013

Gods Will Be Watching, czyli jedna z najlepszych darmowych gier tego roku doczeka się komercyjnej kontynuacji. Tak jak pierwowzór produkcja będzie nieliniową przygodówką, w której pokierujemy niewielkimi grupami ludzi znajdującymi się w niebezpiecznych sytuacjach.

PC
iOS