Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOSNDS
Okładka Ghost Trick: Phantom Detective (iOS)

Ghost Trick: Phantom Detective

Humorystyczna przygodówka autorstwa ojca serii Phoenix Wright. Wcielamy się w ducha, który musi rozwikłać zagadkę własnej śmierci i powstrzymać sprawcę przed zamordowaniem kolejnych osób.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne | elementy logiczne | humorystyczne

Okładka Ghost Trick: Phantom Detective (iOS)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

data premiery gry:

11sty2011

NDS

27sty2012

iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ghost Trick: Phantom Detective to nietypowa gra przygodowa, za której powstanie odpowiada Shu Takumi – ojciec popularnej na konsolkach firmy Nintendo serii detektywistycznej Phoenix Wright: Ace Attorney.

Gracze wcielają się w mężczyznę o imieniu Sissel. Jegomość ten nie ma ostatnio szczęścia – właśnie został zamordowany, a na domiar złego stracił pamięć. Teraz powraca jako duch, by odszukać sprawcę, który pozbawił go życia i powstrzymać go przed zabiciem kolejnych niewinnych osób. Musi się z tym spieszyć, gdyż wraz ze wschodem słońca nasz bohater na zawsze odejdzie w zaświaty.

Sissel pod postacią ducha może wchodzić w interakcje ze światem żywych tylko poprzez opętanie nieożywionych przedmiotów. Zadaniem gracza jest takie manipulowanie nimi, by ocalić życie niedoszłej ofierze poprzez odciągnięcie jej od zagrożenia lub przeszkadzanie mordercy. Na miejscu zdarzenia zjawiamy się zawsze dokładnie w momencie śmierci danej osoby. Dzięki mistycznym mocom możemy jednak manipulować ostatnimi czterema minutami jej życia. Tyle tylko czasu mamy, aby opracować i wdrożyć metodę jej uratowania. Wraz z postępami w grze krok po kroku odkrywamy też prawdę o tym, dlaczego sam Sissel musiał umrzeć.

Ghost Trick: Phantom Detective to typowa gra przygodowa, w której cała zabawa polega na zbieraniu wskazówek oraz rozwiązywaniu problemów logicznych. Rozgrywka ukazana jest za pomocą dwuwymiarowej grafiki o nietypowym, choć niezwykle urokliwym stylu wizualnym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena czytelników: 1,3 / 10 na podstawie 51 głosów czytelników.

Gry podobne do Ghost Trick: Phantom Detective

Klasyfikacja PEGI Ghost Trick: Phantom Detective

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
NDS
iOS