Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONEANDSwitchPSViOS
Okładka 2064: Read Only Memories (PC)

2064: Read Only Memories

2064: Read Only Memories - Integral | Read Only Memories: Type-M

Klasyczna przygodówka stworzona przez niezależny zespół Midboss.

Przygodowe | cyberpunk | science fiction | point-and-click | 2D

Okładka 2064: Read Only Memories (PC)

producent: Midboss

wydawca: Midboss

Strona oficjalna

data premiery gry:

6paź2015

PC

16sie2016

PSV PS4

17sty2018

XONE

6mar2018

AND iOS

26lip2018

Switch

2064: Read Only Memories to oldskulowa przygodówka utrzymana w klimacie cyberpunkowym, opracowana przez studio Midboss. Produkcja pojawiła się nie tylko na komputerach osobistych i konsolach PlayStation, lecz także na urządzeniach mobilnych (pod tytułem Read Only Memories: Type-M) oraz na Nintendo Switch (jako 2064: Read Only Memories - Integral).

Fabuła

2064: Read Only Memories oferuje wizję cyberpunkowej przyszłości w retrofuturystycznym stylu, odtwarzając wyobrażenia o tym gatunku, jakie były powszechne w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Akcja tej produkcji toczy się w mieście Neo-San Francisco, w roku 2064. Gracz wciela się w mało znanego dziennikarza, którego nudne życie zmienia spotkanie z maszyną imieniem Turing; mowa o pierwszej w historii Sztucznej Inteligencji mogącej zostać uznaną za samodzielnie myślącą jednostkę, na równi z istotami żywymi. Twórca Turinga został porwany i według obliczeń statystycznych to właśnie postać gracza ma największe szanse na jego odnalezienie. W toku przygody para nie tylko wspólnie odkrywa sekrety metropolii – może również wpłynąć na kierunek, w jakim rozwinie się świat. Protagoniści spotykają po drodze wiele nietypowych postaci odgrywających kluczowe role w funkcjonowaniu Neo-San Francisco.

Mechanika

2064: Read Only Memories to klasyczna przygodówka, więc większość czasu użytkownicy platformy PC, Switch itd. spędzają na eksplorowaniu świata, prowadzeniu rozmów, gromadzeniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek. Łamigłówki są pomysłowe i różnorodne, a dodatkową atrakcją są okazjonalne wyzwania zręcznościowe, jak na przykład sekwencje walki czy skradania. Niemniej, nawet w tym przypadku osiągnięcie sukcesu często wymaga sporego sprytu.

Kampania jest w dużym stopniu nieliniowa. Podczas zabawy możemy poznać wiele różnych postaci, a interakcje z nimi oraz podejmowane przez nas decyzje w istotny sposób wpływają na dalszy rozwój fabuły. Ponadto większość zagadek i wyzwań da się pokonać na kilka alternatywnych sposobów.

Kwestie techniczne

2064: Read Only Memories wzmacnia swój retrofuturystyczny klimat poprzez oprawę graficzną wykonaną w oldskulowym stylu przypominającym produkcje z epoki ośmiu bitów. Autorzy postawili na pełną dużych pikseli oprawę wizualną oraz ograniczoną paletę kolorów, co tworzy przekonujące wrażenie obcowania z cyberpunkową grą wyprodukowaną w latach 80-tych ubiegłego wieku. Warto odnotować, że w przeciwieństwie do wersji, która trafiła na konsole i komputery osobiste, edycja wydana na urządzenia mobilne nie posiada udźwiękowionych dialogów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI 2064: Read Only Memories

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe 2064: Read Only Memories

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 1 GB RAM, 200 MB HDD, Windows XP/7/8/10

PC
PSV
PS4
XONE
Switch
AND
iOS