Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweSwitchiOSPCANDXONEPS4
Okładka Thimbleweed Park (Switch)
OkładkaThimbleweed Park (Switch)

Thimbleweed Park

Przygodówka typu point-and-click, stworzona przez Rona Gilberta oraz Gary’ego Winnicka. Gracze trafiają do tytułowego Thimbleweed Park – niegdyś prężnie działające miasteczko stanowiło istny raj dla biznesmenów, jednak lata świetności ma już dawno za sobą.

Przygodowe | point-and-click | 2D | humorystyczne | crowdfunding | indie | Xbox Play Anywhere

Thimbleweed Park Premiera

30mar2017

PC XONE

22sie2017

PS4

19wrz2017

iOS

21wrz2017

Switch

10paź2017

AND

Gry podobne do Thimbleweed Park

Syberia 3

Syberia

Syberia II

Thimbleweed Park na PC, Switch itd. to oldskulowa gra przygodowa typu point-and-click, która wykonana została w stylu produkcji firmy LucasArts z przełomu lat 80. i 90. XX wieku, z Maniac Mansion na czele. Mamy tu do czynienia z dziełem niezależnego zespołu, kierowanego przez duet: Ron Gilbert i Gary Winnick, a więc dwóch legendarnych deweloperów stojących za sukcesem wspomnianej kultowej przygodówki.

Fabuła

Tytułowy Thimbleweed Park to miasteczko, w którym toczy się akcja gry. Niegdyś był to dobrze prosperujący ośrodek biznesowy, lecz dziś jest to zaledwie cień dawnej świetności – niezbyt radosne miejsce, istniejące właściwie bez żadnego sensownego powodu. Rzecz jasna, przygodówka odwołująca się do czasów świetności LucasArts nie powinna być ponura – humoru dostarczają przeróżne dziwactwa (również nadprzyrodzone), których świat gry jest pełen, a także niecodzienne kreacje postaci.

Ostatni czynnik dotyczy zwłaszcza grywalnych bohaterów, których jest aż pięcioro. W punkcie startowym fabuły poznajemy dwóch detektywów, wezwanych, by zbadali sprawę trupa znalezionego w rzece tuż za miastem; Delores, zapoznającą się z treścią testamentu po swoim bogatym wuju; szwendającego się po zdewastowanym cyrku klauna Ransome’a, obłożonego klątwą sprawiającą, że nie może pozbyć się makijażu i przebrania; wreszcie Franklina, który budzi się na trzynastym piętrze hotelu Edmund w Thimbleweed Park i odkrywa ze zdziwieniem, że jest martwy.

Mechanika

Między bohaterami możemy przełączać się w dowolnym momencie. Twórcy przygotowali wiele zakończeń, setki lokacji do odwiedzenia, a także dwa poziomy trudności dla graczy o różnym stopniu zaawansowania. Dzięki temu wszystkiemu Thimbleweed Park zapewnia długie godziny zabawy.

Kwestie techniczne

Oldskulowość omawianej pozycji oznacza nie tylko 8-bitową, rozpikselowaną grafikę, ale także interfejs rodem z lat 80. Przypomina on do złudzenia system SCUMM, który został opracowany na potrzeby Maniac Mansion i wykorzystany w wielu kolejnych dziełach firmy LucasArts.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 1332 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,1 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Thimbleweed Park

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Thimbleweed Park Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7
PC
iOS
AND
XONE
PS4
Switch