Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2020, 10:47

autor: Czaruś

Miniprzygodówka legendarnego współtwórcy Monkey Island za darmo

Deweloperzy ze studia Terrible Toybox, twórcy przygodówki typu point-and-click Thimbleweed Park, dzielą się z fanami darmową minigrą w świecie swojej produkcji. Za tytuł odpowiada legenda branży, współtwórca Maniac Mansion oraz Monkey Island, Ron Gilbert.

W SKRÓCIE

  • Twórcy ze studia Terrible Toybox udostępnili za darmo grę Delores: A Thimbleweed Park Mini-Adventure.
  • Jak sama nazwa wskazuje, wracamy do miasteczka znanego z poprzedniej gry tego studia - Thimbleweed Park.
  • Deweloperzy podkreślają, że tytuł nie jest sequelem Thimbleweed Park, a jest to raczej uboczny efekt prac nad nowym silnikiem. Jest on dziełem Rona Gilberta – współtwórcy takich gier jak Maniac Mansion czy dwóch pierwszych odsłon serii Monkey Island.

Deweloperzy z Terrible Toybox postanowili podzielić się z fanami darmową miniprzygodówką typu point-and-click o tytule Delores: A Thimbleweed Park Mini-Adventure. Jest to osobna historia dziejąca się rok po wydarzeniach z Thimbleweed Park i skupia się na Delores Edmund, marzycielce chcącej zostać deweloperem gier. Dziewczyna wraca do rodzinnego miasteczka i podejmuje dorywczą pracę jako fotoreporterka. Podobno znajomość poprzedniej produkcji studia nie jest wymagana do zabawy. Tytuł jest dostępny na Steamie oraz w Epic Games Store.

Miniprzygodówka legendarnego współtwórcy Monkey Island za darmo - ilustracja #1
Tak wyglądała Delores w Thimbleweed Park, czy chcecie zobaczyć, jak wygląda na nowym silniku graficznym?

Za grę odpowiada Ron Gilbert, czyli współtwórca Maniac Mansion oraz dwóch pierwszych odsłon z serii Monkey Island. Jak podkreślają sami deweloperzy, nie jest to sequel ich wcześniejszej gry, a wynik prac nad nowym silnikiem.

Fani przygodówek typu point-and-click mogą znać Thimbleweed Park. Gra przedstawia historię dwóch rządowych agentów, przypominających bohaterów serialu Z Archiwum X, którzy badają tajemniczą sprawę morderstwa (choć nie są to jedyni grywalni i ważni dla fabuły bohaterowie). Tytuł stylem nawiązuje do klasycznych produkcji firmy LucasArts. W lutym ubiegłego roku był rozdawany w ramach akcji prowadzonej przez Epic Games Store.