Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2020, 13:19

autor: Czaruś

Age of Empires 2 wciąż najpopularniejszym RTS-em na rynku

Age of Empires 2 przeżywa swój renesans. Jeżeli wierzyć statystykom Steama, ten kultowy tytuł RTS dorównuje popularnością czołówce gier na platformie Valve.

W SKRÓCIE

  • W Age of Empires II codziennie grają tysiące osób, co czyni tytuł (zarówno w wersji HD, jak i Definitive Edition) najpopularniejszą grą z gatunku RTS na Steamie.

Age of Empires II, jak pokazują statystyki Steama, codziennie odpalają dziesiątki tysięcy graczy. Nie chodzi tutaj jedynie o ubiegłoroczne Definitive Edition, ale także o wersję HD z 2013 roku. Oba tytuły znalazły się wśród 100 najpopularniejszych pozycji na platformie Valve. Pod względem jednoczesnej liczby użytkowników produkcja wyprzedza takie giganty jak RimWorld, Skyrim czy World of Warships. W chwili pisania tego tekstu przy grze (obie odsłony) bawiło się ponad 25 tys. osób.

Age of Empires 2 wciąż najpopularniejszym RTS-em na rynku - ilustracja #1
Jak to się mówi? Stare, ale jare!

Fenomen leciwej już, gdyż liczącej sobie ponad 20 lat, strategii zauważyli dziennikarze z portalu PC Gamer. Swój największy tryumf tytuł święcił 12 kwietnia, kiedy to do obu wersji gry zasiadło jednocześnie prawie 60 tys. fanów. Te wyniki czynią Age of Empires 2 najpopularniejszą produkcją z gatunku RTS na platformie Steam i pokazują, że na świecie wciąż jest wielu amatorów tego typu rozgrywki.

Popularność Age of Empires nie powinna nikogo dziwić, gdyż jak pisaliśmy w lutym, gry z serii sprzedały się w 25 milionach egzemplarzy. Dowodzi to tego, że za marką stoi ogromna liczba oddanych fanów.