Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2020, 10:55

Seria Age of Empires wciąż się świetnie sprzedaje

W ciągu 20 lat gry należące do serii Age of Empires sprzedały się w 25 milionach egzemplarzy. Łącznie cykl zarobił miliard dolarów. Takie informacje znalazły się w CV Briana Sullivana, współzałożyciela Ensemble Studios.

W SKRÓCIE
  1. Zgodnie z CV Briana Sullivana (ex Ensamble Studios), gry należące do cyklu Age of Empires sprzedały się w 25 milionach egzemplarzy i zarobiły miliard dolarów.
  2. Zgodnie z danymi z 2009 roku, produkcje sygnowane słynną marką RTS-ów mogły pochwalić się sprzedażą na poziomie 20 milionów egzemplarzy.

Age of Empires jest serią, która złotymi zgłoskami wpisała się w historię strategii czasu rzeczywistego. Gry do niej należące do dziś są z rozrzewnieniem wspominane nie tylko przez fanów gatunku, ale również wielu miłośników elektronicznej rozrywki jako całości. Kult otaczający te produkcje doskonale widać w liczbach. Jak możemy przeczytać w umieszczonym w serwisie LinkedIn CV Briana Sullivana, czyli współzałożyciela nieistniejącego już Ensemble Studios, w którym narodziło się Age of Empires, w ciągu 20 lat tytuły sygnowane tą marką sprzedały się w 25 milionach egzemplarzy. Łącznie cykl zarobił miliard dolarów.

Seria Age of Empires wciąż jest żywa w świadomości graczy. - Seria Age of Empires wciąż się świetnie sprzedaje - wiadomość - 2020-02-12
Seria Age of Empires wciąż jest żywa w świadomości graczy.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w lutym 2009 roku, czyli kilka miesięcy po tym, jak Ensemble Studios zostało zamknięte, do wiadomości publicznej podano, że przez cały okres działalności sprzedało ono 20 milionów egzemplarzy swoich gier (nie zostało powiedziane, że chodzi tylko o cykl Age of Empires, zatem zapewne do tego wyniku wliczają się również Star Wars: Galactic Battlegrounds oraz Age of Mythology). Zatem przez nieco ponad dekadę do klientów trafiło przeszło 5 milionów sztuk gier z popularnej serii. Bez wątpienia pomogły w tym premiery Age of Empires: Definitive Edition oraz Age of Empires II: Definitive Edition. Są to przygotowane przez studio Forgotten Empires odświeżone wersje dwóch pierwszych odsłon cyklu.

Przypominamy, że wciąż utrzymująca się na wysokim poziomie sprzedaż gier sygnowanych marką Age of Empires to nie jedyny powód do zadowolenia dla ich miłośników. Renesans cyklu trwa bowiem w najlepsze. Na horyzoncie znajdują się bowiem dwie kolejne pozycje, które się do niego zaliczają. Mowa tu o Age of Empires III: Definitive Edition, czyli poprawionej wersji produkcji z 2005 roku (zamknięta beta tytułu wystartowała na początku bieżącego miesiąca) oraz przygotowywanej przez studio Relic Entertainment pełnoprawnej kontynuacji serii – Age of Empires IV. Jeśli obie te pozycje również odniosą sukces, to kto wie, co jeszcze czeka nas w przyszłości.

  1. Oficjalna strona serii Age of Empires