Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Star Wars: Galactic Battlegrounds (PC)

Star Wars: Galactic Battlegrounds PC

Star Wars: Galactic Battlegrounds to osadzona w uniwersum Gwiezdnych Wojen strategia czasu rzeczywistego (RTS), wyprodukowana przez zespół deweloperski Ensemble Studios.

Strategiczne | science fiction | RTS | Star Wars | filmy

PC Windows
Okładka Star Wars: Galactic Battlegrounds (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10listopada2001

25listopada2001

pudełko PL

Star Wars: Galactic Battleground to strategia czasu rzeczywistego osadzona w realiach najsłynniejszej gwiezdnej sagi stworzonej przez George’a Lucasa - Star Wars. Wcielamy się w głównodowodzącego jednej z sześciu ras stających do wielkiej wojny o władzę nad galaktyką. Gra powstała na sprawdzonym engine Age of Empires II. Do wyboru mamy sześć odmiennych technicznie i kulturalnie cywilizacji: Galactic Empire, Rebel Alliance, Wookiees, Gungans, Royal Naboo oraz Trade Federation. W grze występuje ponad 300 różnych typów jednostek, budynków i instalacji wojskowych. Napotkamy miedzy innymi Rycerzy Jedi, stormtrooperów, myśliwce X-wing, AT-ATs, snowspeedery, AT-STs, czołgi Wookiee Kas czy droidy.

Walki toczą się na różnorodnych terenach, poczynając od przestrzeni kosmicznej po powierzchnie planet, wielkie miasta i podwodne głębiny. W bardzo rozbudowanych bitwach uczestniczyć może nawet do 200 jednostek wojskowych po jednej stronie. Jak w większości RTS-ów, tak i tutaj musimy zarządzać surowcami, prowadzić długotrwały rozwój naukowy, oraz wprowadzać do użycia nowe rodzaje jednostek. Tryb rozgrywki wieloosobowej umożliwia grę w sieli lokalnej lub przez Internet, a dołączony edytor scenariuszy stworzenie własnego pola walki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 312 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Star Wars: Galactic Battlegrounds

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Star Wars: Galactic Battlegrounds

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 400MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Star Wars: Galactic Battlegrounds - recenzja gry
Star Wars: Galactic Battlegrounds - recenzja gry

Recenzja 14 marca 2002, 11:08

Jak na strategię przystało esencją SW: GB jest walka, więc proponuje przyjrzeć się jej szczególnie uważnie. Licząc zaplecze wszystkich nacji w grze mamy dostęp do ponad 300 (!) różnych jednostek! Nie przerażajcie się jednak zbytnio, albowiem większość z nich jest do siebie zbliżona. Oddziały można generalnie podzielić na cztery rodzaje- piechotę, strzelców, kawalerie i artylerię- wszystkie oczywiście we „futurystycznym” wydaniu. Do tego dochodzą jeszcze jednostki morskie i największa nowość- statki kosmiczne. Dzięki tym ostatnim walka nabiera zupełnie nowego wymiaru, albowiem bez odpowiedniego wsparcia z powietrza nawet najsilniejsza armia może zostać w chwilę rozbita. Tą radę szczególnie polecam wszystkim „wyjadaczom” AoE2, albowiem ja sam na początku często o tym zapominałem stosując strategie walki znane mi właśnie w/w gry. Oczywiście skoro już pojawiło się lotnictwo mamy do dyspozycji pełen wachlarz możliwości, od myśliwców, poprzez bombowce a na statkach transportowych kończąc. Szczególnie te ostatnie dają nam olbrzymie możliwości- np. szybki przerzut naszych wojsk na terytorium wroga. Warto stosować sztuczkę starą jak świat- przerzucamy nasze jednostki na tyły nieprzyjaciela i w kilka chwil niszczymy jego zaplecze ekonomiczne. Innym pomysłem jest wysłanie grupy pracowników i wybudowanie na terytorium wroga kilku wież strzelniczych czy też fortecy ;). Koniec z zabawą w rozbijanie murów ochronnych! Kolejną nowością jest pojawienie się Rycerzy Jedi. Początkowo wydaje się, że pełnią oni wyłącznie rolę zbliżoną do Mnichów z AoE2 (leczą nasze oddziały, konwertują jednostki wroga), jednak już po chwili wychodzą na jaw ich fenomenalne umiejętności walki. Grupa Jedi wymachując swoimi laserowymi mieczykami jest bardzo niebezpieczna, zdolna w ciągu chwili do unicestwienia całej armii wroga.